21 X 2015 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w degustacji świeżego soku w ramach programu „Owoce i warzywa w szkole”. Głównym celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym.

Działań takich w naszej placówce jest bardzo dużo. Warto przypomnieć coroczną akcję „Trzymaj formę” czy liczne konkursy o zdrowym odżywianiu.

Degustacja cieszyła się duża popularnością, a soki z marchewki i jabłek okazały się nadzwyczaj smaczne. Dzieci same były zdziwione, że smakują one doskonale, nawet wtedy, gdy nie doda się do nich cukru.

Przypominamy, że owoce i warzywa powinny stanowić podstawę żywienia i być podawane praktycznie do każdego posiłku. Należy zjadać co najmniej pięć porcji warzyw i owoców dziennie.

um