26.11.2015 r. na obiekcie MOSIR w Karczewie, odbyły się finały mistrzostw powiatu szkół podstawowych w koszykówce chłopców. Reprezentacja naszej szkoły, w skład której wchodzili głównie przedstawiciele klas piątych, osiągnęła wspaniały sukces, zdobywając bezapelacyjnie pierwsze miejsce. Na drodze do zwycięstwa stanęły reprezentacje następujących szkół z powiatu otwockiego: SP 1 i 5 z Otwocka, SP z Celestynowa i SP z Osiecka. Nasi uczniowie pokonali wszystkich swoich konkurentów, zdobywając pewnie złote medale.

Dzięki zwycięstwu w turnieju chłopcy dostąpili zaszczytu reprezentowania powiatu otwockiego w turnieju międzypowiatowym w Piasecznie. Startowały w zawodach drużyny szkolne, które wygrały turnieje koszykarskie w swoich powiatach: piaseczyńskim (Zalesie Górne), nowodworskim (SP5 Nowy Dwór), wołomińskim (SP1 Ząbki), legionowskim (SP8 Legionowo) oraz z powiatu otwockiego - nasza szkoła. Szkoły grały w turnieju systemem „każdy z każdym”, co jest najbardziej sprawiedliwym systemem. Po pokonaniu kolejno SP1 Ząbki, SP Zalesie Górne, SP5 Nowy Dwór chłopcy stanęli do pojedynku o pierwsze miejsce z SP8 Legionowo. Niestety, mimo ambitnej postawy na boisku ulegli chłopcom z Legionowa.

Ostatecznie reprezentanci naszej szkoły zajęli drugie miejsce w turnieju zdobywając srebrne medale.

Szkołę reprezentowali: Dawid Fusiek, Jan Gajownik, Bartek Kabala, Michał Krupa, Kacper Łukasik, Joachim Majchrzak, Jakub Rzeszotek, Bartek Zawada wszyscy z klasy Va, Michał Olszewski, Szymon Trzaskowski, Marcin Zakrzewski z klasy Vc, Mateusz Okoński z klasy Vb oraz Mateusz Niedziółka z klasy VIc. Gratulujemy sukcesu!