12 grudnia 2015 r. uczennica klasy 6c Katarzyna Imioła wzięła udział w trzecim etapie Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego.

Od uczestników konkursu wymagana była znajomość pięciu lektur i jednego filmu. Na zapoznanie się z nimi Kasia miała tylko miesiąc. Niektóre z tych pozycji były praktycznie niedostępne w bibliotekach, więc jedną książkę czytała w wersji elektronicznej a po tomik poezji Wisławy Szymborskiej "Zmysł udziału" musiała pojechać do Biblioteki Narodowej w Warszawie. Przeczytała wszystkie lektury.

20 grudnia 2015r. ujrzeliśmy nazwisko Katarzyny na liście finalistów. Gratulujemy sukcesu i dziękujemy Ci Kasiu za wspaniały prezent gwiazdkowy, jakim jest Twój wynik w konkursie, dla naszej szkoły.

U.N.