Reprezentanci SP 2 Karczew znaleźli się wśród laureatów XIII Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek, który odbył się 16.01.2016 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku.

W postać Maryi wcieliła się Aleksandra Kurnicka z klasy 3c i „Kołysanką dla Dzieciątka” wyśpiewała trzecią nagrodę, natomiast męski zespół, również z klasy 3c, w składzie: Jakub Blauth, Kacper Choroszko, Jakub Kasprzak, Adam Kociszewski, Fabian Kot, Seweryn Niedziółka, Kacper Osica, Franciszek Walkiewicz i Maciej Zakrzewski, utworem Arki Noego „I ty możesz zostać Św. Mikołajem” wywalczył nagrodę drugą.

Trzecioklasiści zostali zaproszeni do wzięcia udziału w Koncercie Laureatów 23.01.2016 r., a po występie otrzymali zasłużone nagrody.

A. Zakrzewska