22 stycznia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Karczewie na małej sali gimnastycznej odbyła się pierwsza edycja konkursu wokalnego o tematyce folklorystycznej pod wdzięczną nazwą "Raz na ludowo". W konkursie wzięło udział dziewięć zespołów i trzech solistów. Wykonawcy zaprezentowali wysoki poziom wokalny i taneczno-choreograficzny. Komisja konkursowa miała „nie lada orzech do zgryzienia”, żeby wyłonić najlepszych piosenkarzy. Zgodnie z regulaminem nagrody przyznano na poziomie klas pierwszych, drugich , trzecich i czwartych.

Po długich obradach, jury w składzie: K. Kadlec, E. Olszanko, H. Dobek i E. Dąbrowska przyznało następujące nagrody: Na poziomie klas pierwszych przyznano trzy równorzędne miejsca - kl. Ic, Id i If. Wśród klas drugich I miejsce zdobyła kl. II f. I miejsce w klasach trzecich zdobyła kl. III c, a wyróżnienie otrzymała kl. III b. Na poziomie klas czwartych zwycięzcami zostali uczniowie kl. IV b, a wyróżnienie otrzymał uczeń z kl. IV c Przemysław Grzybowski.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali z rąk przewodniczącego jury pamiątkowe dyplomy, natomiast po ogłoszeniu wyników laureaci zostali obdarowani słodkościami.

Chcemy popularyzować wśród uczniów nie tylko muzykę rozrywkową, ale także ludową - przecież to są „korzenie” kultury naszego narodu. Mamy nadzieję, że występy naszych uczniów podobały się wszystkim i będzie to zachętą do występów w przyszłym roku.

Chcielibyśmy podkreślić, że wśród naszych uczniów są nie tylko talenty wokalne, taneczne ale i plastyczne, estradowe, a także techniczne. Tą drogą składamy również podziękowania uczennicom klasy 5a i 5c za wykonanie pięknej dekoracji. Dodatkowe podziękowania należą się uczennicom z klasy 5a za profesjonalne poprowadzenie całego konkursu, a chłopcom z tej samej klasy za obsługę sprzętu nagłaśniającego.

E. Olszanko,
H. Dobek,