22 grudnia w świątecznej atmosferze obejrzeliśmy jasełka szkolne przygotowane przez 5b, 3a i chórek szkolny. Przedstawienie pokazało nam przygotowania do wieczerzy wigilijnej w przeciętnej rodzinie. Historię narodzin Jezusa opowiedziała babcia Olga. Po raz kolejny Maryja z Józefem wyruszyli do Betlejem, gdzie narodził się Syn Boży, którego zwiastowała Gwiazda. Przywitali Go Trzej Królowie oraz pastuszkowie i anioły.

Nasi koledzy i koleżanki przygotowywali się do przedstawienia pod kierunkiem p. Aleksandry Krawczyk-Majchrzyk, p. Agnieszki Hyjek, p. Moniki Kryniewicz oraz ojca Wojciecha Mojeckiego, a o oprawę muzyczną zadbał p. Konrad Kadlec.

Po jasełkach szkolnych odwiedził nas święty Mikołaj, który przyniósł niespodzianki. Podkreślił on, że otrzymał listy od naszych pań dyrektor – p. Katarzyny Radzik i p. Barbary Gajownik z prośbą o prezenty dla wszystkich dzieci. Dowiedzieliśmy się również, kto prosił o klocki lego. I ku naszemu zaskoczeniu, wcale nie było to dziecko, lecz jeden z naszych nauczycieli;) W imieniu obdarowanych świętemu Mikołajowi podziękował męski zespół wokalny z klasy IIIc, brawurowo wykonując piosenkę „I ty możesz zostać świętym Mikołajem”.