foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły

22 grudnia w świątecznej atmosferze obejrzeliśmy jasełka szkolne przygotowane przez 5b, 3a i chórek szkolny. Przedstawienie pokazało nam przygotowania do wieczerzy wigilijnej w przeciętnej rodzinie. Historię narodzin Jezusa opowiedziała babcia Olga. Po raz kolejny Maryja z Józefem wyruszyli do Betlejem, gdzie narodził się Syn Boży, którego zwiastowała Gwiazda. Przywitali Go Trzej Królowie oraz pastuszkowie i anioły.

Nasi koledzy i koleżanki przygotowywali się do przedstawienia pod kierunkiem p. Aleksandry Krawczyk-Majchrzyk, p. Agnieszki Hyjek, p. Moniki Kryniewicz oraz ojca Wojciecha Mojeckiego, a o oprawę muzyczną zadbał p. Konrad Kadlec.

Po jasełkach szkolnych odwiedził nas święty Mikołaj, który przyniósł niespodzianki. Podkreślił on, że otrzymał listy od naszych pań dyrektor – p. Katarzyny Radzik i p. Barbary Gajownik z prośbą o prezenty dla wszystkich dzieci. Dowiedzieliśmy się również, kto prosił o klocki lego. I ku naszemu zaskoczeniu, wcale nie było to dziecko, lecz jeden z naszych nauczycieli;) W imieniu obdarowanych świętemu Mikołajowi podziękował męski zespół wokalny z klasy IIIc, brawurowo wykonując piosenkę „I ty możesz zostać świętym Mikołajem”.

 

A4 Infociacho

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.