foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły

21 X 2015 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w degustacji świeżego soku w ramach programu „Owoce i warzywa w szkole”. Głównym celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym.

Działań takich w naszej placówce jest bardzo dużo. Warto przypomnieć coroczną akcję „Trzymaj formę” czy liczne konkursy o zdrowym odżywianiu.

Degustacja cieszyła się duża popularnością, a soki z marchewki i jabłek okazały się nadzwyczaj smaczne. Dzieci same były zdziwione, że smakują one doskonale, nawet wtedy, gdy nie doda się do nich cukru.

Przypominamy, że owoce i warzywa powinny stanowić podstawę żywienia i być podawane praktycznie do każdego posiłku. Należy zjadać co najmniej pięć porcji warzyw i owoców dziennie.

um

A4 Infociacho

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.