W marcu odbywały się międzyszkolne rozgrywki w piłce ręcznej chłopców. W eliminacjach startowały reprezentacje wielu szkół z powiatu otwockiego. Nasza reprezentacja po wygraniu eliminacji, które odbywały się w MHS w Karczewie awansowała do finału rozgrywek.

W finale 7.03.2016 r. startowało sześć drużyn reprezentujących następujące szkoły: SP nr 1 i SP nr 12 z Otwocka, SP z Osiecka, SP z Sobień Jezior, SP nr 2 z Józefowa oraz SP nr 2 z Karczewa. Nasi chłopcy odnieśli bezapelacyjne zwycięstwo – wygrali wszystkie spotkania turnieju i zdobyli mistrzostwo powiatu szkół podstawowych, a tym samym dostąpili zaszczytu reprezentowania naszego powiatu na zawodach międzypowiatowych w Legionowie 14.03.2016 r.

Oprócz naszych chłopców w finale rozgrywek wzięły udział reprezentacje powiatów: wołomińskiego, piaseczyńskiego, legionowskiego i nowodworskiego. Turniej zakończył się sukcesem „ Dwójki”, która zdobyła prawo występu na Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Zawody te odbędą się w Ciechanowie w dniach 27-29.05.2016 r. Udział w tych zawodach jest kosztowny, ale miejmy nadzieję, że znajdą się środki, które pozwolą naszym sportowcom wziąć udział w tych zawodach.

Naszą szkołę reprezentowali: Bartek Kabala, Kacper Łukasik, Joachim Majchrzak z klasy Va, Mateusz Okoński i Michał Trzaskowski z Vb, Szymon Trzaskowski z Vc, Paweł Marczak, Patryk Łukaszewski i Jakub Trzaskowski z VIa, Michał Krydowski i Mateusz Niedziółka z VIc oraz Marcin Lemieszka z VId. W finale powiatowym brał udział jeszcze Jakub Rzeszotek z Va.

Gratulacje!!!

mm