22 marca 2016 r. w  Gimnazjum i Liceum im. św. Tomasza z Akwinu w Józefowie odbyła się trzecia edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Anglojęzycznej „ Językiem Shakespeare’a”. Jak co roku ideą tego przedsięwzięcia było propagowanie nauki języka angielskiego. Przewodniczącym jury był prof. John Anderson. Honorowy patronat nad konkursem sprawował powiat otwocki, Fundacja SanctiIosephioraz wydawnictwo Oxford.

O zwycięstwo rywalizowało 49 uczniów ze szkół podstawowych oraz gimnazjów powiatu otwockiego. Naszą szkołę reprezentowały Ida Majchrzak kl.IVe oraz Amelia Koreywo z klasy Ve. Poziom konkursu prezentowany przez uczniów był bardzo wysoki, więc rywalizacja była zacięta. Uczestnicy oprócz zmagań konkursowych mieli również przyjemność obejrzeć przedstawienie „Romeo i Julia” Williama Shakespeare’a w wykonaniu uczniów Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. św. Tomasza z Akwinu.

Chociaż nasze uczennice nie zajęły żadnego miejsca, to i tak czują się wyróżnione możliwością wzięcia udziału w tak wspaniałym przedsięwzięciu, które uwrażliwia na piękno prozy i poezji w języku angielskim. Warto uczyć się języków obcych, bo dziś trudno funkcjonować w świecie bez ich znajomości.

Jeszcze raz gratulujemy odwagi i motywacji naszym uczennicom. Zachęcamy do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji konkursu!