foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły

22 marca 2016 r. w  Gimnazjum i Liceum im. św. Tomasza z Akwinu w Józefowie odbyła się trzecia edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Anglojęzycznej „ Językiem Shakespeare’a”. Jak co roku ideą tego przedsięwzięcia było propagowanie nauki języka angielskiego. Przewodniczącym jury był prof. John Anderson. Honorowy patronat nad konkursem sprawował powiat otwocki, Fundacja SanctiIosephioraz wydawnictwo Oxford.

 O zwycięstwo rywalizowało 49 uczniów ze szkół podstawowych oraz gimnazjów powiatu otwockiego. Naszą szkołę reprezentowały Ida Majchrzak kl.IVe oraz Amelia Koreywo z klasy Ve. Poziom konkursu prezentowany przez uczniów był bardzo wysoki, więc rywalizacja była zacięta. Uczestnicy oprócz zmagań konkursowych mieli również przyjemność obejrzeć przedstawienie „Romeo i Julia” Williama Shakespeare’a w wykonaniu uczniów Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. św. Tomasza z Akwinu.

Chociaż nasze uczennice nie zajęły żadnego miejsca, to i tak czują się wyróżnione możliwością wzięcia udziału w tak wspaniałym przedsięwzięciu, które uwrażliwia na piękno prozy i poezji w języku angielskim. Warto uczyć się języków obcych, bo dziś trudno funkcjonować w świecie bez ich znajomości.

Jeszcze raz gratulujemy odwagi i motywacji naszym uczennicom. Zachęcamy do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji konkursu!

 

A4 Infociacho

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.