22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. W tym roku zamiast tradycyjnej akademii panie U. Majchrzak, U. Niedźwiedzka i E. Żakowska przygotowały konkurs pt. „Polska przyroda jest piękna”.

Uczniowie klas czwartych, piątych oraz szóstych wytypowali po trzech przedstawicieli, by reprezentowali ich podczas konkursu, który odbył się w czwartek 21 kwietnia.

Uczniowie klas 4 musieli we własnym zakresie przygotować wiadomości na temat pięciu polskich miast: Krakowa, Gdańska, Warszawy, Wrocławia i Poznania. Klasa 4b wywalczyła sobie pierwsze miejsce, drugie natomiast zajęła klasa 4a. Na trzecim miejscu znalazła się klasa 4e. Klasa 4d zajęła czwarte miejsce, a klasa 4c - piąte.

Uczniowie klas 5 mieli za zadanie odpowiadać na pytania dotyczące parków narodowych. Na pierwszym miejscu uplasowały się aż trzy klasy - 5e, 5d i 5a. Drugiego miejsca nie przyznano. Trzecie miejsce zajęły klasy 5c i 5b.

Z kolei szóstoklasiści odpowiadali na pytania dotyczące zwierząt zamieszkujących tereny Polski. Pierwsze miejsce, po dogrywce, wywalczyły sobie dwie klasy: 6c i 6b. Drugie miejsce zajęła klasa 6a, a na trzecim miejscu znalazła się klasa 6d.

Mimo wysokiego stopnia trudności uczniowie wspaniale radzili sobie podczas rywalizacji i wszystkim należą się gratulacje.

un