foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. W tym roku zamiast tradycyjnej akademii panie U. Majchrzak, U. Niedźwiedzka i E. Żakowska przygotowały konkurs pt. „Polska przyroda jest piękna”.  

Uczniowie klas czwartych, piątych oraz szóstych wytypowali po trzech przedstawicieli, by reprezentowali ich podczas konkursu, który odbył się w czwartek 21 kwietnia.

Uczniowie klas 4 musieli we własnym zakresie przygotować wiadomości na temat pięciu polskich miast: Krakowa, Gdańska, Warszawy, Wrocławia i Poznania. Klasa 4b wywalczyła sobie pierwsze miejsce, drugie natomiast zajęła klasa 4a. Na trzecim miejscu znalazła się klasa 4e. Klasa 4d zajęła czwarte miejsce, a klasa 4c - piąte.

Uczniowie klas 5 mieli za zadanie odpowiadać na pytania dotyczące parków narodowych. Na pierwszym miejscu uplasowały się aż trzy klasy - 5e, 5d i 5a. Drugiego miejsca nie przyznano. Trzecie miejsce zajęły klasy 5c i 5b.

Z kolei szóstoklasiści odpowiadali na pytania dotyczące zwierząt zamieszkujących tereny Polski. Pierwsze miejsce, po dogrywce, wywalczyły sobie dwie klasy: 6c i 6b. Drugie miejsce zajęła klasa 6a, a na trzecim miejscu znalazła się klasa 6d.

Mimo wysokiego stopnia trudności uczniowie wspaniale radzili sobie podczas rywalizacji i wszystkim należą się gratulacje.

un

A4 Infociacho

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.