foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły

Ponieważ coraz częściej słyszymy, że coraz więcej ludzi nie potrafi przeżyć dnia bez komputera p. Marzena Kondej wyreżyserowała spektakl, który ma skłonić uczniów do przemyśleń, jakie są ich relacje na linii: JA I MÓJ KOMPUTER.

Przedstawienie zaprezentowano uczniom 20 kwietnia. W spektaklu profilaktycznym wystąpili uzdolnieni aktorsko uczniowie z klasy 2b i 2f. Na wyróżnienie zasługuje odtwórczyni głównej roli Bogna Kuk z klasy 3b, która wcieliła się w postać uzależnionej dziewczynki Kasi.

Kasię poznajemy w chwili, gdy wraca ze szkoły i od razu zasiada do komputera. Dziewczynka nie chce jeść i rozmawiać z rodzicami. Całuje swój komputer i nazywa go jedynym przyjacielem. W scenie drugiej Kasię odwiedzają koleżanki z zajęć teatralnych. Okazuje się, że główna bohaterka odrzuca towarzystwo dziewczynek, marzy jedynie o świętym spokoju, aby mogła oddać się swemu uzależnieniu. Kolejna scena to - sen Kasi. Na scenie ustawiono ogromne łóżko, na którym leży Kasia. Złe moce ustawiają się dookoła śpiącej dziewczynki i są to: Wirusy, Oszuści, Złe Treści, SPAM i Uzależnienie. Komputerowe straszydła tańczą swój szaleńczy taniec, nękają Kasię, nie dają jej wytchnienia.

Wreszcie dziewczynka budzi się z krzykiem i przerażona woła rodziców. Kasia zaczyna rozumieć, że zły sen jest wynikiem uzależnienia od komputera. Nastolatka błaga rodziców o pomoc w walce z nałogiem. Mama i tata podpowiadają co zrobić, aby pozbyć się uzależnienia. Wtedy na scenie pojawiają się zjawy komputerowe, które nie mają już mocy nad dziewczynką i osłabione padają na scenę. Złe moce zostają pokonane, a Weronika Oliwa, pełniąca rolę narratora, podsumowuje przedstawienie stwierdzeniem:

Komputer nie musi być naszym wrogiem, a może stać się naszym przyjacielem, jeżeli będziemy mądrze i rozważnie z niego korzystać”.

W finale wszyscy wykonawcy śpiewają piosenkę pt. „Pan Komputer”.

Zgromadzeni w sali gimnastycznej byli przekonani, że to koniec przedstawienia, ale okazało się, że ks. Wojciech nagle wcielił się w rolę nauczyciela i zaczął egzaminować dzieci ze znajomości zasad korzystania z Internetu. Na szczęście wszystkie wskazówki zostały zamieszczone na prezentacji multimedialnej i uczniowie mogli skorzystać z podpowiedzi.

Dzieci oglądały spektakl z zapartym tchem. Na efekty przyjdzie pewnie poczekać, ale wiemy, że do sukcesu najczęściej idziemy małymi kroczkami. Pierwszy został zrobiony.

W tym edukacyjno-artystycznym przedsięwzięciu p. Marzenę Kondej oprócz księdza Wojciecha Mojeckiego wspierali nauczyciele: p. Elżbieta Jarząbek, p. Joanna Łapot, p. Grażyna Dźwigała.

A4 Infociacho

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.