1 września 2016 r. powitaliśmy nowy rok szkolny. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnów: państwowego i szkolnego. Następnie pani dyrektor Katarzyna Radzik powitała wszystkich zgromadzonych, a szczególnie pierwszoklasistów. Kolejno życzyła wszystkim uczniom sukcesów w nowym roku szkolnym.
Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez klasy IIIc, Vb i IIc oraz panie: Urszulę Majchrzak, Małgorzatę Niedziułkę i Beatę Ładno. Uczniowie wierszem i tańcem pożegnali wakacje oraz przypomnieli zebranym, jak wyglądała nauka po 1 września 1939 r. i zaprezentowali sylwetki patronów szkoły - Bohaterów Westerplatte.
Uroczystość zakończyła się występem klasy IIIa, która piosenką "Dzień dobry, szkoło" zachęciła wszystkich do nauki w nowym roku szkolnym.