Miękki, puchaty i taki z łatką - 25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – pluszowy miś.

W bibliotece szkolnej w tym dniu odbyła się impreza biblioteczna dla uczniów klas II. Dzieci poznały historię Światowego Dnia Pluszowego Misia, przypomniały imiona misiów – bohaterów literackich i filmowych oraz wysłuchały fragmentu o przygodach Kubusia Puchatka.

Gwiazda filmowa znanej dobranocki, Miś Uszatek, przyniósł film o jednej ze swoich przygód oraz zaśpiewał piosenkę o przyjaźni do misia. Nauczyciel bibliotekarz zapoznał dzieci z opowiadaniem „Stary, zielony miś” Marii Kownackiej, którego wszyscy wysłuchali z zainteresowaniem.

To wyjątkowe święto „pluszaków” ma nie tyle wzbudzić sympatię do maskotek (do tego nie trzeba nikogo przekonywać), ale rozbudzić zainteresowanie książkami, które pełne są bohaterów – misiów, wspaniałych przyjaciół, gotowych nieść pomoc słabszym, walczących ze złem i będących wzorem do naśladowania.

Na pamiątkę spotkania dzieci dostały kolorowanki z Kubusiem Puchatkiem.

mc