foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły

Miękki, puchaty i taki z łatką - 25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – pluszowy miś.

W bibliotece szkolnej w tym dniu odbyła się impreza biblioteczna dla uczniów klas II. Dzieci poznały historię Światowego Dnia Pluszowego Misia, przypomniały imiona misiów – bohaterów literackich i filmowych oraz wysłuchały fragmentu o przygodach Kubusia Puchatka.

Gwiazda filmowa znanej dobranocki, Miś Uszatek, przyniósł film o jednej ze swoich przygód oraz zaśpiewał piosenkę o przyjaźni do misia. Nauczyciel bibliotekarz zapoznał dzieci z opowiadaniem „Stary, zielony miś” Marii Kownackiej, którego wszyscy wysłuchali z zainteresowaniem.

To wyjątkowe święto „pluszaków” ma nie tyle wzbudzić sympatię do maskotek (do tego nie trzeba nikogo przekonywać), ale rozbudzić zainteresowanie książkami, które pełne są bohaterów – misiów, wspaniałych przyjaciół, gotowych nieść pomoc słabszym, walczących ze złem i będących wzorem do naśladowania.

Na pamiątkę spotkania dzieci dostały kolorowanki z Kubusiem Puchatkiem.

mc

 

A4 Infociacho

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.