foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły

Dzieci z utęsknieniem czekają na mikołajki. Dlatego dobrze jest wykorzystać ten dzień do przemycenia ważnych z punktu nauki treści.

Z tej okazji zatem 6 grudnia w bibliotece szkolnej odbyła się impreza dla kl. I. Na podstawie obejrzanego filmu dzieci dowiedziały się, kim tak naprawdę był św. Mikołaj. Poznały zatem historię biskupa, który robił wszystko, by pomóc najuboższym i niczego nie oczekiwał w zamian. Ta jego postawa przerodziła się w tradycję anonimowego obdarowywania się prezentami. Następnie pierwszoklasiści wysłuchali listu od Mikołaja skierowanego do dzieci, w którym prosi on uczniów o używanie magicznych słów, takich jak „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam”. Nawołuje także do odwiedzania biblioteki szkolnej i czytania książek.

Na zakończenie pierwszaki otrzymały od pani z biblioteki słodką niespodziankę przygotowaną przez św. Mikołaja.

A4 Infociacho

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.