Zatrzymajcie się na chwilę w gonitwie codziennych spraw,
Uciszcie Wasze myśli.
Jeśli uda się Wam wsłuchać w ciszę swej duszy,
to na pewno usłyszycie pukanie do drzwi.

To Bóg przynosi Wam swojego Syna, abyście Go przyjęli.
Jezus rodzi się w każdym człowieku, ale czy na pewno?”

Takimi słowami przedstawiciele uczniów klasy 3e i 4c ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Karczewie 15.12.2016 r. rozpoczęli świąteczny występ w MGOK-u, skłaniając zebranych do refleksji.

Tym razem scenariusz odbiegał od tradycyjnych jasełek, a akcja miała miejsce w autobusie. Bohaterowie znaleźli się w sytuacji z codziennego życia i pokazali swoje prawdziwe oblicze. Zawstydzeni, potrafili jednak przyznać się do błędu. Jak pokazali twórcy przedstawienia – takie refleksje powinny towarzyszyć świątecznym przygotowaniom do Świąt.

Nie zabrakło również dzielenia się opłatkiem i wspólnego kolędowania.

Każdy musi pamiętać, że zawsze, nawet kiedy sam nie ma za wiele, potrafi dzielić się z innymi i obdarza ich radością… I zawsze wtedy:
Jest Boże Narodzenie!

az