25 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Karczewie odbyła się akcja pod hasłem "TRZYMAJ FORMĘ", która miała na celu popularyzację wśród naszych uczniów wiedzy o zdrowym odżywianiu i regularnej aktywności fizycznej.

Klasy młodsze przedstawiały w formie plakatu reklamę swojej ulubionej dyscypliny sportowej. Natomiast klasy  IV – VI, również w formie plakatu, prezentowały reklamę wylosowanego wcześniej warzywa. Autorzy plakatów mieli  opisać ich wartości odżywcze  oraz przepisy na smaczne z nimi dania. Wszystkie klasy przedstawiły swoje prace na korytarzu przy świetlicy szkolnej.

Potem przyszedł czas na drugą część naszej akcji. Podczas dwóch długich przerw dziewczęta z klas szóstych zademonstrowały przykładowy pokaz ćwiczeń fizycznych przy muzyce, które można wykonywać w ramach porannej gimnastyki. Prezentacja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Bardzo wielu uczniów przyłączyło się do wspólnej zabawy. Uczniowie wyrazili życzenie, aby wspólne ćwiczenia fizyczne odbywały się częściej.

eo i eż