Stowarzyszenie LGD Natura i Kultura zaprosiło do udziału w VI edycji Konkursu na Korowód Kolędowy, który odbył się w MGOK w Karczewie 20.01.2017 r. Celem konkursu było przygotowanie i zaprezentowanie przez grupy kolędnicze programu artystycznego związanego z kolędowaniem w okresie bożonarodzeniowym.

Zwycięzcy byli wybierani w trzech kategoriach:

• najlepsza grupa,
  • najlepszy aktor
  • najlepszy scenariusz.

Naszą placówkę reprezentowała grupa „Dziecięcy Mix” w składzie: Gabriela Kacperek, Karolina Żelazko, Kinga Kopczewska, Natalia Bąk i Oliwia Trzaskowska z klasy 3e, a także Aleksandra Kurnicka, Jakub Kasprzak, Maciej Zakrzewski, Franciszek Walkiewicz i Jakub Blauth z klasy 4c.

Udało nam się sięgnąć po nagrodę w kategorii „najlepszy scenariusz”. Komisja konkursowa przyznała także dodatkową nagrodę naszej uczennicy. Aleksandra Kurnicka otrzymała wyróżnienie w kategorii „wokal”.

Uczestnicy konkursu świetnie się bawili, integrując się przy wspólnym śpiewaniu kolęd. Na koniec wszyscy dostali pamiątkowe upominki.

A. Zakrzewska