foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły

Przygotowując się do lekcji o wypalaniu łąk wiosną, 14 marca 2017 roku klasa IIIf gościła na jednej z lekcji strażaka Ochotniczej Straży Pożarnej w Karczewie pana Piotra Tabenckiego, który jest tatą Zuzi.

Lekcja, przeprowadzona przez pana Piotra była bardzo ciekawa, gdyż prezentowana wiedza poparta była konkretnymi przykładami akcji, w których uczestniczył tata koleżanki z klasy. Dzieci mogły dowiedzieć się też jak prawidłowo wezwać pomoc do pożaru i wielu innych wypadków, w których pomagają strażacy. Pan Piotr poruszane zagadnienia utrwalał poprzez pokaz filmów - między innymi na temat skutków wypalania łąk czy zatrucia tlenkiem węgla.            

Dzieci były naprawdę bardzo zainteresowane, a nawet przejęte i zadawały panu strażakowi dużo pytań, na które otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi. Nasz gość rozdał uczniom ulotki informacyjne, które pomogły zrozumieć, jak groźny może być czad. Na koniec miłą i praktyczną lekcję uwieczniliśmy na pamiątkowych fotografiach. Mamy nadzieję, że uczniów zainspirowała opowieść i postawa pana Piotra Tabenckiego i w przyszłości niektórzy z nich zostaną strażakami.

mk

A4 Infociacho

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.