Przygotowując się do lekcji o wypalaniu łąk wiosną, 14 marca 2017 roku klasa IIIf gościła na jednej z lekcji strażaka Ochotniczej Straży Pożarnej w Karczewie pana Piotra Tabenckiego, który jest tatą Zuzi.

Lekcja, przeprowadzona przez pana Piotra była bardzo ciekawa, gdyż prezentowana wiedza poparta była konkretnymi przykładami akcji, w których uczestniczył tata koleżanki z klasy. Dzieci mogły dowiedzieć się też jak prawidłowo wezwać pomoc do pożaru i wielu innych wypadków, w których pomagają strażacy. Pan Piotr poruszane zagadnienia utrwalał poprzez pokaz filmów - między innymi na temat skutków wypalania łąk czy zatrucia tlenkiem węgla.

Dzieci były naprawdę bardzo zainteresowane, a nawet przejęte i zadawały panu strażakowi dużo pytań, na które otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi. Nasz gość rozdał uczniom ulotki informacyjne, które pomogły zrozumieć, jak groźny może być czad. Na koniec miłą i praktyczną lekcję uwieczniliśmy na pamiątkowych fotografiach. Mamy nadzieję, że uczniów zainspirowała opowieść i postawa pana Piotra Tabenckiego i w przyszłości niektórzy z nich zostaną strażakami.

mk