17 marca obchodzono na całym świecie Dzień Świętego Patryka, czyli święto Irlandii. Poznając kulturę krajów anglojęzycznych, chcieliśmy z naszymi anglistami zaakcentować ten dzień również w naszej szkole.

Korytarze zostały udekorowane zielonymi koniczynkami, skrzatami z garncem złota i plakatami zawierającymi informacje na temat Irlandii. Na długiej przerwie spotkaliśmy się natomiast na korytarzu przy świetlicy, gdzie podziwialiśmy taniec irlandzki w wykonaniu dziewcząt z klasy IVb, usłyszeliśmy też piosenkę irlandzkiego zespołu „One Direction” w wykonaniu Mai i Oliwii z VIa. Z kolei uczniowie młodsi odpowiedzieli na kilka quizowych pytań dotyczących święta.

Imprezę zakończyło ogłoszenie wyników konkursu „Czytaj po angielsku” dla klas II.