foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły

17 marca obchodzono na całym świecie Dzień Świętego Patryka, czyli święto Irlandii. Poznając kulturę krajów anglojęzycznych, chcieliśmy z naszymi anglistami zaakcentować ten dzień również w naszej szkole.

Korytarze zostały udekorowane zielonymi koniczynkami, skrzatami z garncem złota i plakatami zawierającymi informacje na temat Irlandii. Na długiej przerwie spotkaliśmy się natomiast na korytarzu przy świetlicy, gdzie podziwialiśmy taniec irlandzki w wykonaniu dziewcząt z klasy IVb, usłyszeliśmy też piosenkę irlandzkiego zespołu „One Direction” w wykonaniu Mai i Oliwii z VIa. Z kolei uczniowie młodsi odpowiedzieli na kilka quizowych pytań dotyczących święta.

Imprezę zakończyło ogłoszenie wyników konkursu „Czytaj po angielsku” dla klas II.

 

A4 Infociacho

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.