foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły

25 kwietnia 2017 roku uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w VIII edycji konkursu mitologicznego „ATENA”, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Glinkach. Każdą ze szkół biorących udział w tej „mitologicznej olimpiadzie” reprezentowała trzyosobowa drużyna składająca się z uczniów wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Reprezentantami karczewskiej „Dwójki” byli: Mateusz Mróz (kl. 6c), Amelia Koreywo (kl. 6e) oraz Olga Chaberek (kl. 6b). Właśnie oni uzyskali największą ilość punktów podczas szkolnego etapu, dzięki czemu 25 kwietnia mogli wykazać się swoją wiedzą w konkursie międzyszkolnym.
Na przywitanie gospodarze – uczniowie szkoły w Glinkach – przygotowali dla uczestników humorystyczne przedstawienie o tematyce mitologicznej. Następnie konkursowicze przystąpili do „mitologicznej bitwy”. Wzięły w niej udział reprezentacje z pięciu szkół naszej gminy – Glinek, Karczewa, Nadbrzeża, Otwocka Wielkiego i Sobiekurska.
Łącznie odbyło się 8 rund. Od początku w rywalizacji dominowały dwie szkoły – Karczew i Nadbrzeż. Zadania, które mieli do wykonania uczestnicy nie sprawiały im większej trudności. Przez kilka rund te dwie drużyny wymieniały się na prowadzeniu. O wszystkim przesądziła jednak ósma runda, która polegała na rzucaniu kolorową kostką i przesuwaniu się po planszy po zaliczeniu prawidłowej odpowiedzi. Niestety, była to runda, w której decydowało szczęście. Wyrzucenie koloru czerwonego lub czarnego sprawiało, że uczestników omijała kolejka, więc nie mogli odpowiadać na pytania i przesuwać się do przodu. Amelia, Mateusz i Olga nie mieli tyle szczęścia, co ich rywale z Nadbrzeża, ponieważ bardzo często wypadały im te „pechowe” kolory. Mimo że nasza drużyna udzieliła wszystkich poprawnych odpowiedzi, to jednak więcej szczęścia mieli rywale i wyprzedzili nas na ostatniej prostej. Pozostaje satysfakcja, że o pierwszym miejscu zadecydowała nie wiedza, lecz ślepy los.
Ostatecznie karczewska „Dwójka” uplasowała się na zaszczytnym drugim miejscu . Uczniowie zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami książkowymi, a udział w konkursie rozbudził ich chęć dalszego poznawania mitologii greckiej i próbowania swoich sił w następnej edycji „ATENY”.

A4 Infociacho

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.