Jak co roku w maju, już po raz jedenasty w karczewskiej „Dwójce” odbył się Piknik Rodzinny, który jak zawsze integrował całą społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Karczewie i mieszkańców Karczewa. W piękny, słoneczny dzień, 27 maja, prezentowane były barwne występy przygotowane przez uczniów i nauczycieli oraz prezentowany dorobek szkoły i osiągnięcia dzieci.

Tegoroczny piknik był jednak wyjątkowy, gdyż szkoła obchodziła 60-lecie swojego istnienia. W związku z tym nie obyło się bez wspomnień przede wszystkim o ludziach- pracownikach, absolwentach oraz dyrekcji szkoły, z których każdy zostawił w murach tej szkoły cząstkę siebie. Była to prawdziwa, żywa lekcja historii w oparciu o wspaniały, autorski scenariusz przygotowany przez nauczycielkę panią Joannę Kraszewską-Gołębiowską. Realizacja tego barwnego przedstawienia będącego radosną, morską podróżą przez 60 lat dziejów szkoły została perfekcyjnie przygotowana przez panie Renatę Kostrzyńską, Agnieszkę Zakrzewską, Urszulę Majchrzak, Monikę Bieniek, Katarzynę Pawłowską i Emilię Leśniewską. Piękna sceneria, muzyka i stroje dopełniły wspaniały obraz uroczystości. Jubileusz szkoły uświetnili zaproszeni goście między innymi przedstawiciele władz miasta, na czele z Burmistrzem Karczewa Władysławem Dariuszem Łokietkiem oraz przewodniczącą Rady Miejskiej- panią Danutą Trzaskowską. Obecni byli również dyrektorzy placówek oświatowych i kierownictwo instytucji współpracujących ze szkołą, proboszczowie oraz ludzie w różni sposób związaniu z „Dwójką”.

Przywołanie pamięci wszystkich tych, którzy już od nas odeszli oraz patronów naszej szkoły- bohaterów Westerplatte, było przeżyciem pełnym wzruszenia. Aby nadać uroczystości wojskowy akcent, otrzymaliśmy pomoc od naszych absolwentów- uczniów klasy wojskowej z Zespołu Szkół w Karczewie.

Po części oficjalnej wszyscy mogli korzystać z przygotowanych przez szkołę licznych atrakcji piknikowych oraz pysznego jedzenia.

Życzymy naszej szkole kolejnych udanych 60 lat.