foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły

Jak co roku w maju, już po raz jedenasty w karczewskiej „Dwójce” odbył się Piknik Rodzinny, który jak zawsze integrował całą społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Karczewie i mieszkańców Karczewa. W piękny, słoneczny dzień, 27 maja, prezentowane były barwne występy przygotowane przez uczniów i nauczycieli oraz prezentowany dorobek szkoły i osiągnięcia dzieci.

Tegoroczny piknik był jednak wyjątkowy, gdyż szkoła obchodziła 60-lecie swojego istnienia. W związku z tym nie obyło się bez wspomnień przede wszystkim o ludziach- pracownikach, absolwentach oraz dyrekcji szkoły, z których każdy zostawił w murach tej szkoły cząstkę siebie. Była to prawdziwa, żywa lekcja historii w oparciu o wspaniały, autorski scenariusz przygotowany przez nauczycielkę panią Joannę Kraszewską-Gołębiowską. Realizacja tego barwnego przedstawienia będącego radosną, morską podróżą przez 60 lat dziejów szkoły została perfekcyjnie przygotowana przez panie Renatę Kostrzyńską, Agnieszkę Zakrzewską, Urszulę Majchrzak, Monikę Bieniek, Katarzynę Pawłowską i Emilię Leśniewską. Piękna sceneria, muzyka i stroje dopełniły wspaniały obraz uroczystości. Jubileusz szkoły uświetnili zaproszeni goście między innymi przedstawiciele władz miasta, na czele z Burmistrzem Karczewa Władysławem Dariuszem Łokietkiem oraz przewodniczącą Rady Miejskiej- panią Danutą Trzaskowską. Obecni byli również dyrektorzy placówek oświatowych i kierownictwo instytucji współpracujących ze szkołą, proboszczowie oraz ludzie w różni sposób związaniu z „Dwójką”.

Przywołanie pamięci wszystkich tych, którzy już od nas odeszli oraz patronów naszej szkoły- bohaterów Westerplatte, było przeżyciem pełnym wzruszenia. Aby nadać uroczystości wojskowy akcent, otrzymaliśmy pomoc od naszych absolwentów- uczniów klasy wojskowej z Zespołu Szkół w Karczewie.

Po części oficjalnej wszyscy mogli korzystać z przygotowanych przez szkołę licznych atrakcji piknikowych oraz pysznego jedzenia.

Życzymy naszej szkole kolejnych udanych 60 lat.

A4 Infociacho

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.