Od bieżącego roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Karczewie działalność rozpoczęło szkolne koło wolontariatu prowadzone przez p. Magdalenę Godlewską. Grupa uczniów o szlachetnych sercach chętnie poświęca swój czas po zakończeniu poniedziałkowych zajęć, aby skupić się na działalności charytatywnej.
Wrześniowe zadanie dla członków koła to pomoc podopiecznym z Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. Dowiedzieliśmy się, że maluchom potrzebne jest „słoiczkowe” jedzenie – deserki i dania obiadowe, dlatego postanowiliśmy zebrać potrzebne fundusze na zakup posiłków. W tym celu 26 września zorganizowaliśmy w szkole kawiarenkę. Każda klasa przyniosła tego dnia domowe wypieki, które członkowie koła wolontariatu sprzedawali na dwóch przerwach obiadowych. A właściwie na pierwszej, bo na początku drugiej pauzy po ciastach pozostały jedynie okruchy, puste blachy i słodkie wspomnienia. Udało się! Dzięki hojności nauczycieli i uczniów zebraliśmy ponad 400 zł, za które zakupiliśmy 109 słoiczków. Przekazaliśmy je do ośrodka w piątek ( 6 października) - w idealnym momencie, bo - jak wynikało z relacji pracowników tej instytucji - właśnie tego dnia zabrakło potrzebnych dań i deserków. Wiemy jednak, że potrzeby żywieniowe dzieci znajdujących się w ośrodku są ogromne. Dlatego 17 października organizujemy kolejna kawiarenkę, z której dochód przeznaczymy na ten sam cel. Liczymy na Waszą ofiarność!!!