foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły

Od bieżącego roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Karczewie działalność rozpoczęło szkolne koło wolontariatu prowadzone przez p. Magdalenę Godlewską. Grupa uczniów o szlachetnych sercach chętnie poświęca swój czas po zakończeniu poniedziałkowych zajęć, aby skupić się na działalności charytatywnej.
Wrześniowe zadanie dla członków koła to pomoc podopiecznym z Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. Dowiedzieliśmy się, że maluchom potrzebne jest „słoiczkowe” jedzenie – deserki i dania obiadowe, dlatego postanowiliśmy zebrać potrzebne fundusze na zakup posiłków. W tym celu 26 września zorganizowaliśmy w szkole kawiarenkę. Każda klasa przyniosła tego dnia domowe wypieki, które członkowie koła wolontariatu sprzedawali na dwóch przerwach obiadowych. A właściwie na pierwszej, bo na początku drugiej pauzy po ciastach pozostały jedynie okruchy, puste blachy i słodkie wspomnienia. Udało się! Dzięki hojności nauczycieli i uczniów zebraliśmy ponad 400 zł, za które zakupiliśmy 109 słoiczków. Przekazaliśmy je do ośrodka w piątek ( 6 października) - w idealnym momencie, bo - jak wynikało z relacji pracowników tej instytucji - właśnie tego dnia zabrakło potrzebnych dań i deserków. Wiemy jednak, że potrzeby żywieniowe dzieci znajdujących się w ośrodku są ogromne. Dlatego 17 października organizujemy kolejna kawiarenkę, z której dochód przeznaczymy na ten sam cel. Liczymy na Waszą ofiarność!!!

A4 Infociacho

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.