foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły

W piątek 13 października 2017 r. odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych.
Tego dnia dzieci przybyły do szkoły ubrane na galowo. Uroku dodały im zawiązane na szyi kolorowe chusty. Każda klasa wyróżniała się innym kolorem. Przypięte na białych bluzkach kotyliony podkreśliły wyjątkowość pierwszaków.
Dzieci wykazały się swoją wiedzą o ojczyźnie, rozwiązywały zagadki tematycznie związane ze szkołą. Zaprezentowały wspaniałe umiejętności wokalne. Zdobyły cztery symbole : SERCE, NUTY, PRACOWITĄ PSZCZÓŁKĘ oraz SOWĘ. Po wzorowo zdanym „egzaminie” nastąpiła część oficjalna ślubowania. Wprowadzono sztandar szkoły, odśpiewano hymn szkoły. Pani dyrektor Katarzyna Radzik przeczytała tekst ślubowania. Dzieci chórem wypowiedziały „ŚLUBUJĘ”. Następnie pani dyrektor wielkim ołówkiem pasowała każdego pierwszoklasistę na UCZNIA Szkoły Podstawowej nr 2 w Karczewie.
Zebrani goście, nauczyciele i rodzice ogromnymi brawami nagrodzili małych bohaterów tego dnia.
Wychowawcy wręczyli dzieciom dyplomy i legitymacje szkolne. Rodzice obdarowali swoje pociechy wspaniałymi prezentami, które uatrakcyjnią im zajęcia lekcyjne. Na zakończenie odbyła się pamiątkowa sesja zdjęciowa.

Cała uroczystość upłynęła w miłej i podniosłej atmosferze.
Program przygotowali wychowawcy klas pierwszych: pani Beata Ładno, pani Małgorzata Niedziułka, pani Marzena Kondej, pani Danuta Skoczek.
Organizatorzy dziękują uczniom klasy IVb za udział w programie.

A4 Infociacho

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.