foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły

14 listopada braliśmy udział w niezwykłej lekcji historii. Kolejne karty przeszłości odsłaniali uczniowie z klasy IIIc, IVa oraz VId wraz z wychowawcami- Agnieszką Zakrzewską, Renatą Zychora i Magdaleną Krysik.Wspaniała recytacja utworów, wzruszające pieśni chóru oraz porywająca gra aktorska przykuwały uwagę wszystkich słuchaczy.

Podniosły nastrój uroczystości nadawały częste odwołania do symboli narodowych, ważnych dat w dziejach Polski, a także wystąpienie dwóch wielkich bohaterów narodowych. Nasza koleżanka ze szkolnej gazetki ,,Wykrzyknik'' przeprowadziła wywiad z Tadeuszem Kościuszką, którego rolę zagrał Kacper Fusiek z kl.VIIa. Kolejną ważną postacią był Józef Piłsudski( Jakub Marczak z kl.VId), który wystosował odezwę do pierwszej kompanii kadrowej na ziemiach ojczystych. Tradycyjne pieśni- ,,Rota", ,,Pierwsza brygada'', ,,Marsz Polonia'' przypominały o patriotyźmie Polaków, a publiczność pobudziły do śpiewu. Nie zabrakło też elementów współczesnych- postaci zbuntowanego nastolatka (Maciej Świerczyński z kl.VIIb) oraz upersonifikowanej ojczyzny zrzucającej kajdany po 123 latach niewoli.

Po zakończonej akademii Pani Dyrektor sprawdziła wśród publiczności znajomość dat i pojęć hitorycznych. Oczywiście, słuchacze zdali egzamin celująco. Mamy nadzieję, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 na długo zapamiętają 99 rocznicę Odzykania Niepodległości przez Polskę.

 

A4 Infociacho

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.