25 listopada to dzień, kiedy na świecie świętuje się urodziny pluszowego misia. W naszej bibliotece obchodziliśmy je w poniedziałek 27 listopada.

Z okazji tego święta panie zorganizowały imprezę biblioteczną dla klas II. Każde dziecko przyniosło do szkoły swojego misia – pluszaka. Zabawka ta towarzyszy dzieciom przez wiele lat. To nie tylko pluszowa przytulanka, to „ktoś” bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misie są z nami zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać.

Panie z biblioteki postanowiły przybliżyć dzieciom historię pluszowego misia oraz innych bohaterów literackich i filmowych, zachęcając przy tym do częstszego sięgania po literaturę dziecięcą, pełną wspaniałych przyjaciół. W tym dniu Miś Uszatek przyniósł dzieciom film o jednej ze swoich przygód, a nawet zaśpiewał piosenkę o przyjaźni z misiem.

Na pamiątkę spotkania dzieci dostały kolorowanki z Kubusiem Puchatkiem.

mc
bw