foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły

25 listopada to dzień, kiedy na świecie świętuje się urodziny pluszowego misia. W naszej bibliotece obchodziliśmy je w poniedziałek 27 listopada.

Z okazji tego święta panie zorganizowały imprezę biblioteczną dla klas II. Każde dziecko przyniosło do szkoły swojego misia – pluszaka. Zabawka ta towarzyszy dzieciom przez wiele lat. To nie tylko pluszowa przytulanka, to „ktoś” bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misie są z nami zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać.

Panie z biblioteki postanowiły przybliżyć dzieciom historię pluszowego misia oraz innych bohaterów literackich i filmowych, zachęcając przy tym do częstszego sięgania po literaturę dziecięcą, pełną wspaniałych przyjaciół. W tym dniu Miś Uszatek przyniósł dzieciom film o jednej ze swoich przygód, a nawet zaśpiewał piosenkę o przyjaźni z misiem.

Na pamiątkę spotkania dzieci dostały kolorowanki z Kubusiem Puchatkiem.


mc
bw

 

A4 Infociacho

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.