W poniedziałek 20.11.2017 r. najmłodsi uczniowie klas I naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Gościem spotkania była pani dyrektor Katarzyna Radzik, która w swoim wystąpieniu aktywizowała pierwszoklasistów do czytania.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki.

Podczas pierwszej części uroczystości dzieci obejrzały krótką inscenizację w wykonaniu uczniów z kl.III b z p.E.Leśniewską oraz uczniów z kl.VI „Zaczarowany świat bajek”

Uczniowie klas I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek.

Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom i list do rodziców, mówiący o wyrobieniu nawyku czytania książek i sprawieniu, aby książki były dla dziecka ważne. Może się to udać tylko dzięki zgodnej współpracy domu i szkoły.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.