foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły

W naszej szkole w klasach II-III odbywają się zajęcia ratownicze prowadzone przez panią Urszulę Majchrzak.
W tej wspaniałej działalności pomagają pani Uli uczennice z klas siódmych.
Dzieci z młodszych klas uczą się między innymi jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie poprzez zajęcia praktyczne poznają, jak ułożyć nieprzytomną osobę w pozycji bocznej ustalonej oraz jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową, polegającą na wykonaniu 30 ucisków klatki piersiowej i 2 wdechów ratowniczych. Dzieci rozpoznają, czy osoba poszkodowana oddycha, obserwując ruch klatki piersiowej i nasłuchując oddech.
Przede wszystkim młodzi ratownicy muszą zapamiętać numery alarmowe i informacje, które są najważniejsze do przekazania. W pierwszej kolejności należy poinformować o miejscu zdarzenia. Następnie trzeba powiedzieć, czy osoba poszkodowana jest przytomna, spróbować określić stan poszkodowanych i to, co się wydarzyło. Należy także podać swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu, z którego dzwonimy.
Zajęcia te mają na celu uświadomić młodszym uczniom, że pomoc ratownicza jest bardzo ważna i zawsze trzeba jej udzielić osobie, która tego potrzebuje. Każda pomoc jest ważna dla poszkodowanego, nawet ta niewielka.

 

A4 Infociacho

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.