Memoriał im. Mariana Olszewskiego

30 listopada 2017 r. w hali sportowej MOSiR w Karczewie odbył się turniej piłki nożnej chłopców im. Mariana Olszewskiego znanego i cenionego trenera piłki nożnej, który był wychowawcą wielu pokoleń młodych karczewskich piłkarzy. Organizatorem turnieju był LKS MAZUR KARCZEW oraz rodzina p.Mariana Olszewskiego. Turniej został rozegrany po raz czwarty.

W zawodach uczestniczyli piłkarze z rocznika 2005 i młodsi. Do rozgrywek zgłosiło się dziesięć drużyn - SP 2 Karczew, SP 5 Otwock, SP1 Józefów, SP96 Otwock, SP Otwock Wielki, SP Glinki, SP2 Józefów, SP1 Karczew, SP Stara Wieś i SP 6 Otwock. Szkoły zostały podzielone na dwie grupy po 5 drużyn, w której szkoły rywalizowały systemem „każdy z każdym”. W finale triumfowała SP 2 Karczew pokonując SP Glinki, III miejsce zajęła SP2 Józefów pokonując szkołę ze Starej Wsi. Najlepszym zawodnikiem turnieju został uczeń z SP2 Józefów Wiktor Szyszkowski, najlepszym bramkarzem został Mateusz Wikieł z Glinek, a najlepszym strzelcem Paweł Witkowski ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Karczewie. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe koszulki ufundowane przez dzieci trenera Olszewskiego. Cztery najlepsze szkoły otrzymały puchary, medale i nagrody rzeczowe. Organizatorem turnieju był LKS Mazur Karczew, którego reprezentowało dwóch trenerów: M. Tereszczyński i J. Olszewski. SP 2 Karczew reprezentowali: M. Łukasik 6b, J. Lemieszka 6a, P. Witkowski 6a, D. Fusiek 7a, F. Kot 5c, S. Niedziółka 5c, K. Nowak 4e, D. Nowak 4e, A. Broniszewski 4e, S. Toure 6c i M. Dąbrowski 6d.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy.

M. Makulski
B. Tereszczyńska