16 lutego 2018 roku, klasy 2a, 2b i 3a wybrały się na wycieczką do Polskiego Radia w Warszawie.

W radiowej sali koncertowej powitała nas nasza przewodniczka, która opowiedziała nam krótką historię, istniejącego od ponad dziewięćdziesięciu lat radia.

Opowiedziała nam również o pracy w radiu i o potrzebnych atutach jakie muszą posiadać prezenterzy radiowi, reporterzy i dziennikarze.

Atuty te to: dobra dykcja, wiedza ogólna, refleks, wyczucie czasu, błyskotliwość i przyjemna dla ucha barwa głosu. Ważne jest też posługiwanie się piękną polszczyzną i pełne skupienie na wykonywanej pracy.

W drugiej części naszej wizyty poznaliśmy pana Artura Wolskiego, który oprowadził nas po radiu oraz przekazał nam inne ciekawostki o swojej pracy w Polskim Radiu. Zanim jednak zaczęliśmy zwiedzać, w Sali koncertowej klasa 3a nagrała własną piosenkę napisaną specjalnie na obchody 470- lecia miasta Karczewa.

Po zakończeniu wycieczki „Magia Radia” podziękowaliśmy za przekazanie nam wartościowej wiedzy.

Dzieciom bardzo podobała się wizyta i mają nadzieję jeszcze kiedyś tam wrócić.