1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W naszej szkole na wysokości zadania stanęła klasa VIIb, która przypomniała tego dnia uczniom o doniosłej rocznicy. Dziewczęta przygotowały audycję i słuchowisko upamiętniające żołnierzy polskiego powojennego podziemia antykomunistycznego. Chłopcy rozdawali broszurki przypominające o święcie, przybliżające informacje na temat niepodległych- niezłomnych- Łupaczce, Kasznicy, Ince, Pileckim. Ścigani i prześladowani prowadzili nierówną walkę z machiną komunistycznego terroru. Nie poddali się jednak, walczyli o honor do ostatnich chwil. Umierali z okrzykiem ,,Jeszcze Polska nie zginęła!’’.
Nie zapomniano o klasach najmłodszych, których uczniowie otrzymali ulotki.
Ważne, aby od najmłodszych lat uczyć patriotyzmu i kultywowania tradycji i świąt narodowych.