foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły

1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W naszej szkole na wysokości zadania stanęła klasa VIIb, która przypomniała tego dnia uczniom o doniosłej rocznicy. Dziewczęta przygotowały audycję i słuchowisko upamiętniające żołnierzy polskiego powojennego podziemia antykomunistycznego. Chłopcy rozdawali broszurki przypominające o święcie, przybliżające informacje na temat niepodległych- niezłomnych- Łupaczce, Kasznicy, Ince, Pileckim. Ścigani i prześladowani prowadzili nierówną walkę z machiną komunistycznego terroru. Nie poddali się jednak, walczyli o honor do ostatnich chwil. Umierali z okrzykiem ,,Jeszcze Polska nie zginęła!’’.
Nie zapomniano o klasach najmłodszych, których uczniowie otrzymali ulotki.
Ważne, aby od najmłodszych lat uczyć patriotyzmu i kultywowania tradycji i świąt narodowych.

A4 Infociacho

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.