foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły

Dnia 28 lutego 2018 roku, w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Chorób Rzadkich. Główne hasło tegorocznej akcji brzmiało: „SHOW YOUR RARE, SHOW YOU CARE”-POKAŻ SWOJĄ RZADKOŚĆ, POKAŻ SWOJE ZAANGAŻOWANIE”. Dzięki temu wydarzeniu nasi uczniowie zdobyli informacje na temat chorób rzadko spotykanych, a zwłaszcza choroby genetycznej Willego-Pradera.
Na codzień bowiem, nasza uczennica walczy ze skutkami tej strasznej choroby-nieustannym uczuciem głodu. Uczniowie zapoznali się z możliwościami pomocy dla Majki, dzięki której dziewczynka może zdobywać wiedzę i być wśród nas. W ramach solidarności, uczniowie razem z Gronem Pedagogicznym, założyli pomarańczoew ubrania.
Biorąc pod uwagę zaangażowanie uczniów i nauczycieli, akcja odniosła sukces.

A4 Infociacho

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.