Dnia 28 lutego 2018 roku, w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Chorób Rzadkich. Główne hasło tegorocznej akcji brzmiało: „SHOW YOUR RARE, SHOW YOU CARE”-POKAŻ SWOJĄ RZADKOŚĆ, POKAŻ SWOJE ZAANGAŻOWANIE”. Dzięki temu wydarzeniu nasi uczniowie zdobyli informacje na temat chorób rzadko spotykanych, a zwłaszcza choroby genetycznej Willego-Pradera.
Na codzień bowiem, nasza uczennica walczy ze skutkami tej strasznej choroby-nieustannym uczuciem głodu. Uczniowie zapoznali się z możliwościami pomocy dla Majki, dzięki której dziewczynka może zdobywać wiedzę i być wśród nas. W ramach solidarności, uczniowie razem z Gronem Pedagogicznym, założyli pomarańczoew ubrania.
Biorąc pod uwagę zaangażowanie uczniów i nauczycieli, akcja odniosła sukces.