Dnia 6 kwietnia 2018r. po raz pierwszy obchodziliśmy w Szkole Podstawowej nr.2 w Karczewie Dzień Autyzmu.
Światowy Dzień Świadomości Autyzm był 2 kwietnia (podczas Świat Wielkanocnych). Naszą szkolną akcję zrobiliśmy 4 dni później. Hasło tegorocznej akcji brzmiało: „Autyzm. Na całe życie.”
Nasi uczniowie dzięki audycji, pogadankom, ulotkom i konkursom edukacyjnym dowiedzieli się na czym polega autyzm i jak możemy pomagać osobom nim dotkniętym.
Na znak solidarności tego dnia uczniowie i pracownicy szkoły założyli ubrania w niebieskim kolorze.
Na ścianach i tablicach zawisły niebieskie balony i plakaty.
Uczniowie klasy 1a spotkali się z Michałem, kolegą dotkniętym autyzmem. Dzieci mogły przekonać się, że osoby z autyzmem spostrzegają świat inaczej i nie jest to ani gorsze, ani lepsze spostrzeganie otocznia – jest to po prostu INNE i że zasługuje na nasze zrozumienie.
Inicjatorką akcji była: p. Anna Jabłecka, a wspierali ją p. Marzena Kondej, p. Jolanta Budkowska oraz Samorząd Szkolny. Była to kolejna akcja, po Dniu Chorób Rzadkich, która uczy tolerancji wyrozumiałości, a tego nigdy za wiele.