foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły

W kwietniu uczniowie klasy 1a i 2b uczestniczyli w Programie Edukacji Stomatologicznej przygotowanym przez Instytut Blend-a-med Oral-B. Na początku rodzice wyrazili zgodę, aby ich dzieci uczestniczyły w programie promującym zdrowie. Następnie uczniowie otrzymali karty ćwiczeń. Dla nauczycieli i rodziców firma przygotowała odpowiednie materiały dydaktyczne. Celem Programu było pomaganie dzieciom w procesie uczenia się o właściwej higienie jamy ustnej oraz wykształcenie odpowiednich nawyków dbania o zdrowie, które dzieci będą pielęgnować przez całe życie.
W ramach zajęć uczniowie oglądali interesujący film, dotyczący świata higieny jamy ustnej. Dzieci uczyły się słuchając wykładów, wykonując różnego rodzaju plątaninki, rebusy i rozwiązując zagadki. Jednak największą atrakcją były przeprowadzone wspólnie przez uczniów i panie doświadczenia, które pokazały jak ważne jest szczotkowanie, aby zęby były mocne, zdrowe i chronione przed działaniem kwasów. Na zakończenie cyklu zajęć zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, na których wyeksponowane zostały dyplomy, które otrzymały dzieci. Program profilaktyczny realizowała w klasie 2b p. Agnieszka Hyjek, a w klasie 1a p. Anna Jabłecka wspomagana przez wychowawcę klasy Marzenę Kondej.

A4 Infociacho

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.