EDUKACJA STOMATOLOGICZNA

W kwietniu uczniowie klasy 1a i 2b uczestniczyli w Programie Edukacji Stomatologicznej przygotowanym przez Instytut Blend-a-med Oral-B. Na początku rodzice wyrazili zgodę, aby ich dzieci uczestniczyły w programie promującym zdrowie. Następnie uczniowie otrzymali karty ćwiczeń. Dla nauczycieli i rodziców firma przygotowała odpowiednie materiały dydaktyczne. Celem Programu było pomaganie dzieciom w procesie uczenia się o właściwej higienie jamy ustnej oraz wykształcenie odpowiednich nawyków dbania o zdrowie, które dzieci będą pielęgnować przez całe życie.
W ramach zajęć uczniowie oglądali interesujący film, dotyczący świata higieny jamy ustnej. Dzieci uczyły się słuchając wykładów, wykonując różnego rodzaju plątaninki, rebusy i rozwiązując zagadki. Jednak największą atrakcją były przeprowadzone wspólnie przez uczniów i panie doświadczenia, które pokazały jak ważne jest szczotkowanie, aby zęby były mocne, zdrowe i chronione przed działaniem kwasów. Na zakończenie cyklu zajęć zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, na których wyeksponowane zostały dyplomy, które otrzymały dzieci. Program profilaktyczny realizowała w klasie 2b p. Agnieszka Hyjek, a w klasie 1a p. Anna Jabłecka wspomagana przez wychowawcę klasy Marzenę Kondej.