Mamy już zwycięzców konkursu ,,Ortograficzne potyczki dla Niepodległej’’

W dniach 23.04.2018 r. i 25.04.2018 r. w naszej szkole został przeprowadzony konkurs ortograficzny. Poloniści wybrali po dwóch przedstawicieli z każdej klasy.

W związku z Rokiem dla Niepodległej ogłoszonego przez panią Minister Edukacji Narodowej w treści dyktanda nie mogło zabraknąć akcentów 100 rocznicy odzyskania suwerenności przez Polskę. Uczniowie klas IV-V toczyli pisemne potyczki z chlubą, honorem i chwałą oraz wielkim bohaterem narodowym- Józefem Piłsudskim. Pułapki ortograficzne-oręż, ciemiężca, heroizm czy Haller także czyhały na reprezentantów klas VI-VII.

Oto Ci, którzy z ortograficznego boju wyszli zwycięsko:

klasy czwarte- Paulina Jaszczyk kl.IVe
klasy piąte- Marta Szal kl.Va
klasy szóste- Kacper Rębkowski kl.VIb
klasy siódme- Kacper Łukasik kl.VIIa.

Gratulujemy laureatom !