„Jak zabawa, to tylko w maju, gdy kwitną bzy,
jak piknik, to tylko w Dwójce...”

Już dwunasty raz Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie zorganizowała Rodzinny Piknik Szkolny. Jak co roku podczas tej imprezy plenerowej można było znaleźć coś dla ducha i dla ciała.

19 maja od godziny 13 do 17 na scenie przed budynkiem szkoły uczniowie pod kierunkiem nauczycieli z SP 2 prezentowali swoje talenty wokalne, muzyczne i aktorskie, nawiązując do 470-lecia Karczewa i 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Pokazy podzielone zostały na trzy bloki tematyczne. Pierwszym z nich była ,,Chwila dla sportu''. Widzowie obserwowali popisy judoków i akrobatów oraz ćwiczenia ruchowe w wykonaniu klas I-III.

Ważnym punktem pikniku był akcent patriotyczny związany m.in. z tematem ,,Mała i wielka ojczyzna''. Przypomniane zostały ważne momenty z historii Polski scenką o 11 listopada w wykonaniu klas starszych i młodszych. Szczególną uwagę widzów przykuł występ Oli Kurnickiej prezentującej piosenkę ,,Karczew jest the best'' oraz humorystyczna inscenizacja Jakuba Toure zatytułowana ,,Najpiękniejsza jest moja ojczyzna''.

Talenty uczniów mogliśmy obserwować także w części trzeciej występów scenicznych pikniku. Uczniowie zaprezentowali niespotykany wokal o różnorodnej tematyce, grę na instrumentach oraz oryginalne układy choreograficzne w wykonaniu koła tanecznego prowadzonego przez p.Renatę Kostrzyńską. Występ chórku szkolnego z pieśnią

"Hallelujah'' wywołał aplauz publiczności. Możliwość zaprezentowania swoich umiejętności mieli także laureaci Konkursu Piosenki o Karczewie- Maja Olszanka z kl.VIIa i uczniowie z klasy IIIc- p.Agnieszki Zakrzewskiej.

Publiczność reagowała żywiołowo na występy i z zaangażowaniem oklaskiwała ,,przyszłych gwiazdorów.'' Występy sceniczne profesjonalnie prowadziły Panie Renata Kostrzyńska i Marzena Kondej.

Na terenie szkoły przygotowano wiele atrakcji dla dzieci – malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie, trampolinę, fotobudkę, stoiska z zabawkami, stoły do gry w ping-ponga.

Rodzice i goście mogli zakupić prace uczniów wykonane na dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych, a także miło spędzić czas przy dźwiękach muzyki w części gastronomicznej.

Jedną z największych atrakcji pikniku była loteria fantowa, w której główną nagrodą był rower młodzieżowy oraz licytacja, m.in. koszulki z podpisem Roberta Lewandowskiego.

Dziękujemy rodzicom, uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w organizację tej imprezy oraz aktywne uczestnictwo, a sponsorom za wsparcie rzeczowe i finansowe.

Mamy nadzieję, że za rok trzynasty piknik szkolny będzie równie udany. Już dziś zapraszamy!

Nauczyciele SP 2