We wtorek 12 czerwca miało miejsce w naszej szkole wyjątkowe uroczystość – Dzień Języków Obcych. Do tego zdarzenia uczniowie przygotowywali się już od dłuższego czasu. Uczniowie klas 1-3 przebierali się w kolory i stroje typowe dla Anglii, Szkocji i Irlandii. Uczniowie klas 4-7 losowali kraj, do którego mieli za zadanie przygotować plakat, przekąskę oraz ubrać się w kolory lub stroje charakterystyczne dla danego regionu.

Wszystkie klasy miały ułożyć krótki wierszyk na temat: „Dlaczego warto się uczyć języków obcych?” a następnie zaprezentować go podczas występów. Uczniowie naszej szkoły potraktowali swoje zadania bardzo poważnie powstały ciekawe plakaty, przygotowano przepyszne przekąski. Uczniowie przebrali się w kolory wylosowanych krajów oraz zaprezentowali zabawne wierszyki. Nasza szkoła udekorowana była kolorowymi flagami różnych krajów. Na korytarzach pojawiły się napisy nie tylko w języku angielskim, ale również niemieckim, rosyjskim czy włoskim. Na plakatach oraz kolorowych kartkach umieszczonych w różnych miejscach szkoły można było poczytać informacje i ciekawostki dotyczące języka angielskiego. Na sali gimnastycznej odbyło się przedstawienie pt: „Dlaczego warto się uczyć języków obcych”. Uczniowie klasy 7c, 7b, 6c oraz 4a i 4c w humorystyczny sposób przedstawili, jak ważna jest nauka języków obcych. Szkolny chór uświetnił przedstawienie piosenką śpiewaną w języku angielski angielskim.

Gośćmi specjalnymi tegorocznego Dnia Języków Obcych byli studenci z zagranicy z organizacji AIESEC. Naszymi gośćmi byli: Cafer z Turcji oraz Akshit z Indii. Studenci nie tylko wystąpili podczas przedstawienia, ale przez cały tydzień prowadzili zajęcia w języku angielskim w naszej szkole. Cafer opowiadał nam o zwyczajach panujących w Turcji. Dzieci miały możliwość nauki  języka tureckiego. Zaprezentował nam również tradycyjny turecki taniec. Akshit natomiast zapoznał nas ze zwyczajami panującymi w Indiach, kuchnią indyjską oraz przedstawił wiele ciekawostek dotyczących swojego kraju. Zajęcia były ciekawe. Uczniowie chętnie zadawali pytania naszym gościom (oczywiście w języku angielskim). Bardzo dziękujemy naszym gościom za wspaniały tydzień i niezwykle interesujące zajęcia językowo- kulturowe. Mamy nadzieje, że już co roku będziemy mogli gościć w naszej szkole takie niezwykłe postacie.

Ewa Piotrowicz-Fiksa