21 czerwca 2018 r. podczas XXXVII Sesji Rady Powiatu Otwockiego odbyła się uroczystość zakończenia roku sportowego 2017/2018 oraz wręczenia nagród dla szkół, które brały udział w Mistrzostwach Powiatu Otwockiego. Dla Szkoły Podstawowej nr 2 w Karczewie była to szczególna uroczystość. Pierwszy raz w historii istnienia szkoły, nasi uczniowie zdobyli I MIIEJSCE w klasyfikacji ogólnej szkół podstawowych w kategorii igrzyska dzieci. Pokonaliśmy wszystkie szkoły z naszego powiatu. Karczewska "dwójka" okazała się NAJLEPSZA. Pokonaliśmy wieloletnich sportowych rywali - SP 12 z Otwocka i SP z Celestynowa. Serdecznie gratulujemy naszym dziewczętom i chłopcom oraz życzymy powtórzenia takiego sukcesu w przyszłym roku. Uroczystość miała miejsce w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Otwocku przy ul. Majowej 17/19. W imieniu całej społeczności sportowej naszej szkoły, nagrody z rąk Starosty p. Mirosława Pszonki i Przewodniczącego Rady Powiatu p.Pawła Grajdy odebrały Iga Biedrzycka z kl. 6b oraz Natalia Rutkowska z kl.6c.