foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły

12 października 2018 roku odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania pierwszaków na uczniów naszej szkoły.


W pięknie udekorowanej sali na swoje pociechy cierpliwie czekali zgromadzeni rodzice. Odświętnie ubrane dzieci wraz z wychowawczyniami - paniami Hanną Dobek, Katarzyną Pawłowską i Agnieszką Zakrzewską - wkroczyli dumnie na salę i przejęci zajęli swoje miejsca.
Pierwszaki rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą w roku 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, dlatego oprawa tego święta zawierała wiele patriotycznych elementów. Biało - czerwone uczniowskie birety, przypięte na bluzkach rozetki, bezbłędnie wyrecytowane wiersze, wzorowo odśpiewane hymny państwowy i szkoły - zrobiły wrażenie na wszystkich.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali „być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”.
Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Katarzyna Radzik dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia naszej szkoły” - mówiła Pani Dyrektor, dotykając, ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion podopiecznych. Po tych słowach, odetchnęły z ulgą serca pierwszaków. Można było już spokojnie obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów klas starszych z okazji Święta Edukacji Narodowej, którzy wyrazili wdzięczność nauczycielom za ich codzienny trud.
Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor życzyła wszystkim pierwszakom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil spędzanych w towarzystwie kolegów i koleżanek. Po uroczystości każde z dzieci otrzymało na pamiątkę dyplomy i czapeczki na klasowe wyjazdy. Na twarzach naszych najmłodszych widać było uśmiech i zadowolenie, a na twarzach rodziców dumę ze swoich pociech.
Całą uroczystość prowadzili uczniowie klas starszych.
Wszystkim pierwszakom życzymy wielu sukcesów!

A4 Infociacho

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.