12 października 2018 roku odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania pierwszaków na uczniów naszej szkoły.

W pięknie udekorowanej sali na swoje pociechy cierpliwie czekali zgromadzeni rodzice. Odświętnie ubrane dzieci wraz z wychowawczyniami - paniami Hanną Dobek, Katarzyną Pawłowską i Agnieszką Zakrzewską - wkroczyli dumnie na salę i przejęci zajęli swoje miejsca.
Pierwszaki rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą w roku 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, dlatego oprawa tego święta zawierała wiele patriotycznych elementów. Biało - czerwone uczniowskie birety, przypięte na bluzkach rozetki, bezbłędnie wyrecytowane wiersze, wzorowo odśpiewane hymny państwowy i szkoły - zrobiły wrażenie na wszystkich.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali „być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”.
Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Katarzyna Radzik dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia naszej szkoły” - mówiła Pani Dyrektor, dotykając, ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion podopiecznych. Po tych słowach, odetchnęły z ulgą serca pierwszaków. Można było już spokojnie obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów klas starszych z okazji Święta Edukacji Narodowej, którzy wyrazili wdzięczność nauczycielom za ich codzienny trud.
Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor życzyła wszystkim pierwszakom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil spędzanych w towarzystwie kolegów i koleżanek. Po uroczystości każde z dzieci otrzymało na pamiątkę dyplomy i czapeczki na klasowe wyjazdy. Na twarzach naszych najmłodszych widać było uśmiech i zadowolenie, a na twarzach rodziców dumę ze swoich pociech.
Całą uroczystość prowadzili uczniowie klas starszych.
Wszystkim pierwszakom życzymy wielu sukcesów!