Na przełomie września i października uczniowie klas 6,7 i 8 naszej szkoły wzięli udział w niezwykłej wycieczce – warsztatach językowych Euroweek. Czterdziestu dziewięciu uczniów wraz z opiekunami wyjechało na 5 dniowe warsztaty językowe do Różanki, małej miejscowości w województwie dolnośląskim.

Na miejscu czekali na nas: Wawa z Indonezji, Rodrigo z Meksyku, Alok z Indii oraz Julius z Filipin. Przesympatyczni obcokrajowcy prowadzili różnorodne zajęcia. Uczniowie oglądali prezentacje krajów, z których pochodzą wolontariusze oraz uczyli się panujących tam zwyczajów oraz tańców między innymi samby . Każdy dzień zaczynał się od wesołej roztańczonej rozgrzewki (energizer), a następnie uczniowie pracowali w grupach. Duży nacisk kładziony był na współpracę, wymianę doświadczeń, tolerancję i kreatywność. Codziennie uczniowie przygotowywali inne zadania i projekty do wykonania: kręcili filmy, przygotowywali wiadomości, występy i scenki do znanych filmów i piosenek oraz prezentacje wylosowanych krajów. Wszystko oczywiście odbywało się w międzynarodowym języku komunikacji czyli w języku angielskim. Zajęcia językowe prowadzone w takiej formie spotkały się z ogromnym entuzjazmem wśród uczniów. Nie zabrakło oczywiści czasu na relaks. Wieczorami odbywały się dyskoteki, a w ciągu dnia spacery po miasteczku. Choć grafik był bardzo napięty udało nam się pojechać w poniedziałek na krótką wycieczkę do twierdzy Kłodzko. Tam zwiedzaliśmy zarówno podziemne tunele jak i górną część twierdzy. Podczas pożegnalnego wieczoru nikt nie krył swoich emocji – radości z zajęć i poznawania wielu niezwykłych osób, ale jednocześnie smutku, że warsztaty dobiegły końca. Niejednemu łza się w oku zakręciła… Jesteśmy przekonani, że wyjazdy na warsztaty językowe Euroweek staną się naszą szkolną tradycją.