Aby upamiętnić 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI wychowawczynie klasy 5a i 5c zabrały uczniów do Rezydencji Królów Rzeczypospolitej. W skupieniu przemierzaliśmy kolejne sale związane z historią zamku. Przewodnicy zadawali kolejne pytania, za które można było uzyskać nagrodę. Piątoklasiści wykazali się rozległą wiedzą z dziejów naszej ojczyzny. Szczególnie zachwyciły nas insygnia władzy królewskiej. Następnie udaliśmy się na Warszawską Starówkę. W pięknym słońcu słuchaliśmy opowieści o Kolumnie Zygmunta i ciekawostek związanych z legendami stolicy. Nie zabrakło również czasu na pamiątki. To była naprawdę udana wycieczka.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.