foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły

W dniu 14 marca br. roku odbyła się VI edycja Powiatowego Konkursu Poezji i Prozy Anglojęzycznej „Językiem Shakespeare’a”. Wzięli w niej udział uczniowie szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych z całego powiatu otwockiego. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: klasy 4-5, klasy 6-7 i klasy 8 z klasami 3 gimnazjum. Poziom konkursu był bardzo wysoki a rywalizacja zacięta. Naszą szkołę reprezentowało siedmiu uczniów, a byli między innymi: Maria Trzaskowska kl IVf, Wiktor Gmur kl VIIb, Zuzanna Skoczek kl Va, Daria Siciak kl Va, Laura Olpińska kl Va, Anna Krzyżanowska kl VIIc i Sekou Toure kl VIIb.

Zuzanna Skoczek i Daria Siciak zajęły pierwsze miejsce w kategorii klas 4-5 oraz nagrodę publiczności, przedstawiając wiersz „ The Spider and the Fly” autorstwa Mary Howitt . W kategorii las 6-7 trzecie miejsce zajął Wiktor Gmur, recytując wiersz „The Road Not Taken” Roberta Frosta. Po ogłoszeniu wyników mieliśmy również przyjemność obejrzeć sztukę w języku angielskim zaprezentowaną dla uczestników konkursu przez uczniów Zespołu Szkół św. Tomasza z Akwinu. W tym roku aktorzy teatru "Yoricka" zaprezentowali spektakl "Rosencrantz and Guildenstern are dead" T. Stopparda. . Uczestnictwo w konkursie i odwaga wszystkich naszych uczniów jest dużym sukcesem. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do udziału w przygodzie z językiem angielskim w przyszłym roku.

A4 Infociacho

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.