W dniu 14 marca br. roku odbyła się VI edycja Powiatowego Konkursu Poezji i Prozy Anglojęzycznej „Językiem Shakespeare’a”. Wzięli w niej udział uczniowie szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych z całego powiatu otwockiego. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: klasy 4-5, klasy 6-7 i klasy 8 z klasami 3 gimnazjum. Poziom konkursu był bardzo wysoki a rywalizacja zacięta. Naszą szkołę reprezentowało siedmiu uczniów, a byli między innymi: Maria Trzaskowska kl IVf, Wiktor Gmur kl VIIb, Zuzanna Skoczek kl Va, Daria Siciak kl Va, Laura Olpińska kl Va, Anna Krzyżanowska kl VIIc i Sekou Toure kl VIIb.

Zuzanna Skoczek i Daria Siciak zajęły pierwsze miejsce w kategorii klas 4-5 oraz nagrodę publiczności, przedstawiając wiersz „ The Spider and the Fly” autorstwa Mary Howitt . W kategorii las 6-7 trzecie miejsce zajął Wiktor Gmur, recytując wiersz „The Road Not Taken” Roberta Frosta. Po ogłoszeniu wyników mieliśmy również przyjemność obejrzeć sztukę w języku angielskim zaprezentowaną dla uczestników konkursu przez uczniów Zespołu Szkół św. Tomasza z Akwinu. W tym roku aktorzy teatru "Yoricka" zaprezentowali spektakl "Rosencrantz and Guildenstern are dead" T. Stopparda. . Uczestnictwo w konkursie i odwaga wszystkich naszych uczniów jest dużym sukcesem. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do udziału w przygodzie z językiem angielskim w przyszłym roku.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.