foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły

Drodzy Ósmoklasiści!

Od czasu, kiedy zostaliście częścią społeczności karczewskiej „Dwójki” minęło 8 lat. Mam jeszcze w pamięci dziecięce zagubione twarze niektórych z Was. Dziś przychodzi mi powiedzieć „żegnajcie”, do prawie dojrzałej, pewnej siebie i swoich możliwości, otwartej na świat młodzieży, która opuszcza mury naszej szkoły. Ostatni rok był wyjątkowy i inny niż wszystkie. Nikt z nas nie przypuszczał, że nagle pojawi się zagrożenie w postaci niebezpiecznego wirusa, który przewróci nasz świat do góry nogami, całkowicie zaburzy nasz szkolny rytm. Byliście zmuszeni do pozostawania w domu i zdalnego nauczania, z którego świetnie się wywiązaliście. Wszyscy ukończyli naukę na poziomie szkoły podstawowej. Niestety, wiele Waszych planów i przedsięwzięć nie mogło być zrealizowanych, w wielu konkursach, w których mogliście zdobyć nagrody nie wzięliście udziału. W wielu przedstawieniach nie zagraliście ról swojego życia i nie pozostaną one w naszej pamięci. No cóż!

Nawet nasze pożegnanie jest dalekie od oczekiwań, bo nie zobaczę Was tańczących poloneza czy szalejących na ostatniej, szkolnej dyskotece. Nie uściskamy się i nie podamy sobie ręki. Ale na koniec, chociaż w takiej formie, mogę Wam powiedzieć, że byliście ważną cząstką historii naszej szkoły i że będziemy o Was pamiętać.

Przed Wami kolejny etap Waszego życia. Życzę Wam, aby wszystkie podejmowane w nim kroki były rozważne i przemyślane. Bądźcie stale w drodze, wciąż się rozwijajcie i zmieniajcie, aby czuć, że każdego dnia wiecie i rozumiecie więcej. Świat, w który wchodzicie nie jest i nigdy nie był łatwy. Są w nim jednak wspaniałe możliwości, wystarczy tylko chcieć.

Na ten Wasz pierwszy krok na nowej drodze zapamiętajcie – „Kto chce – szuka sposobów, kto nie chce – szuka powodów”.

Życzę Wam, abyście byli doskonałymi uczniami i dobrymi, wrażliwymi ludźmi.

Katarzyna Radzik

Dyrektor szkoły

A4 Infociacho

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.