Rozpoczęcie roku szkolnego dla klas I-VIII odbędzie się
w dn. 02.09.2019 r.
o godz. 10:15 w hali MOSiR.

UWAGA RODZICE!

Zapisy uczniów na obiady będą miały miejsce w dn. 29 sierpnia 2019 r. w godz. 7.00 - 11.00 na korytarzu szkolnym (nowa część szkoły).

SZANOWNI RODZICE

PRZYSZŁOROCZNYCH PIERWSZOKLASISTÓW!

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Karczewie informuje,

że w dniu 3 czerwca 2019 roku o godz. 1800

odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci,

które w roku szkolnym 2019/20 rozpoczną naukę w klasie pierwszej.

Obecność obowiązkowa.

,,Nie liczy się to, ile posiadasz, a ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz.’’

Sentencja powyższa nawiązuje do szczytnego celu naszego Pikniku rodzinnego, jakim była zbiórka funduszy dla 8-letniego Maksa Bednarczyka - ucznia klasy II b - chorego na nowotwór złośliwy.

Na wstępie uroczystości Pani Dyrektor Katarzyna Radzik przywitała wszystkich przybyłych- w tym rodziców, uczniów i nauczycieli i życzyła dobrej zabawy. W gronie gości znalazł się Pan Burmistrz Michał Rudzki, który z sentymentem wspominał spędzone tu lata.

Czytaj więcej:  XIII Piknik  Rodzinny Szkoły Podstawowej nr 2 w Karczewie

SP2KARCZEW_piknik_25.05.2019

ZEBRANIE

Informujemy, że zebranie z rodzicami odbędzie się w dniu 15 maja 2019 r.

• klasy I - III – godz. 1730
  • klasy IV – VII – godz. 1830

Serdecznie zapraszamy!

Szanowni Rodzice,
W związku z przystąpieniem Szkoły Podstawowej nr 2 w Karczewie do ogólnopolskiego strajku nauczycieli od jutra tj. 8 kwietnia 2019 r. do odwołania, informuję Państwa, iż dyrektor będzie miał ograniczone możliwości zorganizowania opieki dla uczniów. W związku z powyższym zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o zorganizowanie opieki swoim dzieciom we własnym zakresie.
Przypominam, że w trudnych sytuacjach mogą Państwo szukać pomocy w miejscach wyznaczonych przez Pana Burmistrza (szczegóły na stronie Urzędu Miasta w Karczewie), bądź w miarę możliwości w naszej placówce.
Bardzo dziękuję za zrozumienie w tej trudnej dla wszystkich sytuacji.

Z poważaniem,
Katarzyna Radzik

W dniu 14 marca br. roku odbyła się VI edycja Powiatowego Konkursu Poezji i Prozy Anglojęzycznej „Językiem Shakespeare’a”. Wzięli w niej udział uczniowie szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych z całego powiatu otwockiego. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: klasy 4-5, klasy 6-7 i klasy 8 z klasami 3 gimnazjum. Poziom konkursu był bardzo wysoki a rywalizacja zacięta. Naszą szkołę reprezentowało siedmiu uczniów, a byli między innymi: Maria Trzaskowska kl IVf, Wiktor Gmur kl VIIb, Zuzanna Skoczek kl Va, Daria Siciak kl Va, Laura Olpińska kl Va, Anna Krzyżanowska kl VIIc i Sekou Toure kl VIIb.

Czytaj więcej: Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy Anglojęzycznej "Językiem Shakespeare'a"

Szanowni Rodzice przyszłorocznych pierwszoklasistów!

W terminie 18 lutego - 8 marca 2019 r. odbędzie się rekrutacja do klas pierwszych
Szkoły Podstawowej nr 2 w Karczewie.

1. Rodzice dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły* składają do sekretariatu Zgłoszenie dziecka zamieszkałego w obwodzie do Szkoły Podstawowej nr 2 w Karczewie.
    2. Rodzice dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły* składają:
        1) Wniosek o przyjęcie dziecka zamieszkałego poza obwodem do Szkoły Podstawowej nr 2,
        2) Oświadczenia stanowiące załączniki nr 1, 2 i 3 do Uchwały Rady Miejskiej nr LI/461/2018
            z dnia 13 lutego 2018 r., potwierdzające spełnianie kryteriów,
        3) po zakwalifikowaniu się dziecka – Oświadczenie woli stanowiące załącznik nr 3 do
            Zasad rekrutacji. Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostanie
            wywieszona na tablicy ogłoszeń w szkole do dn. 18 marca.

Lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych zostanie wywieszona na tablicy ogłoszeń w szkole
25 marca.
Formularze można pobrać z sekretariatu szkoły oraz ze strony internetowej.
Prosimy o zapoznanie się z Zasadami rekrutacji do klasy pierwszej, dostępnymi na tablicy ogłoszeń w szkole oraz na stronie internetowej.

*obwody szkolne określa Uchwała LIII/476/2018 Rady Miejskiej w Karczewie z dnia 21 marca 2018 r.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.