Aktualności

24.11.2017 r. odbyła się XV JUBILEUSZOWA EDYCJA KONKURSU PIOSENKI RELIGIJNEJ O NAGRODĘ ŚWIĘTEJ CECYLII, objęta honorowym patronatem Burmistrza Karczewa. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 i Parafia św. Wita w Karczewie.

Czytaj więcej: „Znów minął rok…”

W poniedziałek 20.11.2017 r. najmłodsi uczniowie klas I naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Gościem spotkania była pani dyrektor Katarzyna Radzik, która w swoim wystąpieniu aktywizowała pierwszoklasistów do czytania.

Czytaj więcej: Nowi czytelnicy

14 listopada braliśmy udział w niezwykłej lekcji historii. Kolejne karty przeszłości odsłaniali uczniowie z klasy IIIc, IVa oraz VId wraz z wychowawcami- Agnieszką Zakrzewską, Renatą Zychora i Magdaleną Krysik.Wspaniała recytacja utworów, wzruszające pieśni chóru oraz porywająca gra aktorska przykuwały uwagę wszystkich słuchaczy.

Czytaj więcej: Podróż w czasie - obchody 11 listopada

11 listopada 2017 roku odbyły się obchody Święta Niepodległości. To 99-ta rocznica tego wydarzenia. Jest to bardzo ważny dzień dla naszego kraju. 11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli, powstało Państwo Polskie.

Czytaj więcej: Święto Niepodległości

25 października 2017 r. w hali MOSiR w Karczewie odbyły się Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w koszykówce dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięły udział reprezentacje pięciu szkół podstawowych z naszej gminy - SP Glinki, SP z Otwocka Wielkiego, SP Sobiekursk, po kilkunastoletniej nieobecności powitaliśmy drużynę SP 1 z Karczewa oraz gospodarze mistrzostw SP 2 również z Karczewa. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”. Rozgrywki były bardzo emocjonujące i stały na dobrym poziomie. Kibice mogli oglądać bardzo dobre widowisko sportowe.

Czytaj więcej: Zawody o puchar gminy w koszykówce dziewcząt i chłopców

W piątek 13 października 2017 r. odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych.
Tego dnia dzieci przybyły do szkoły ubrane na galowo. Uroku dodały im zawiązane na szyi kolorowe chusty. Każda klasa wyróżniała się innym kolorem. Przypięte na białych bluzkach kotyliony podkreśliły wyjątkowość pierwszaków.

Czytaj więcej: Ślubowanie

Od bieżącego roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Karczewie działalność rozpoczęło szkolne koło wolontariatu prowadzone przez p. Magdalenę Godlewską. Grupa uczniów o szlachetnych sercach chętnie poświęca swój czas po zakończeniu poniedziałkowych zajęć, aby skupić się na działalności charytatywnej.

Czytaj więcej: SZKOLNE   KOŁO   WOLONTARIATU  NA   POMOC  DZIECIOM

Wszystkie klasy naszej szkoły 15 września 2017 roku wyruszyły na ulice naszego miasta i zabrały się za sprzątanie. Na szczęście pogoda spisała się na medal i jak co roku, zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki, zbieraliśmy śmieci. Chęci do sprzątania nie brakowało, co przydało się przy tak wielkiej ilości znalezionych odpadów.

Czytaj więcej: „SPRZĄTANIE ŚWIATA” to wspólna lekcja poszanowania środowiska!!!