Aktualności

4 grudnia 2017 odbył się w naszej szkole III Gminny Konkurs Języka Angielskiego. Przystąpili do niego uczniowie szkół gminy Karczew wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Poziom konkursu jak co roku był bardzo wysoki. Bez wątpienia był to „a hard nut to crack” (ciężki orzech do zgryzienia). Uczniowie klas VI – VII musieli zmierzyć się z różnorodnymi zdaniami zarówno leksykalno-gramatycznymi jak również sprawdzającymi wiedzę kulturową dotyczącą krajów anglojęzycznych.

Czytaj więcej: III Gminny Konkurs Języka Angielskiego

W naszej szkole w klasach II-III odbywają się zajęcia ratownicze prowadzone przez panią Urszulę Majchrzak.
W tej wspaniałej działalności pomagają pani Uli uczennice z klas siódmych.

Czytaj więcej: ZAJĘCIA RATOWNICZE

Nasza szkoła przystąpiła do projektu pt. „Kreatywny uczeń – innowacyjna szkoła”, który jest realizowany w partnerstwie pomiędzy firmą Mały inżynier i Gminami: Góra Kalwaria, Karczew, Piaseczno, Wiązowna, Zielonka, Ząbki. Projekt obejmuje zajęcia: matematyczne, językowe, przyrodnicze, teatralne oraz robotykę.

Czytaj więcej: Kreatywny uczeń – innowacyjna szkoła

28 listopada 2017 roku Jasmina Poddubiecka i Anna Świerczyńska zorganizowały andrzejki dla swoich kolegów i koleżanek z klasy VIId.

Czytaj więcej: Andrzejki

Ten dzień zapamiętają wszyscy uczniowie klasy Vc.- 28.11.2017 r. odbyła się niezwykła lekcja języka polskiego. Nieliczni nauczyciele mieli okazję, "stanąć oko w oko" z postaciami z mitologii greckiej. Można było zobaczyć gromowładnego Zeusa, mądrą Atenę, ale też ,"szybkonogiego Achillesa" czy też piękną Afrodytę. Uczniowie postarali się w pełni pokazać charakter oraz umiejętności danego bohatera. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że takie zajęcia świetnie kształtują wyobraźnię i pozwalają poczuć się aktorami.

Czytaj więcej: Mitologia na żywo

Jak co roku nasza szkoła w Mikołajki zorganizowała świąteczny kiermasz. Każdy, kto chciał przyozdobić swoją choinkę lub dom, nabył piękne bombki, pomysłowe choineczki lub zabawne zawieszki. W atmosferze kolęd można było zasmakować pysznego ciasta, wypić kawę lub herbatę. Wszystkie ozdoby znalazły swoich nabywców, za co szczególne podziękowania należą się rodzicom, którzy tłumnie odwiedzili wystawę i hojnie wsparli nasze dzieło. Opiekę nad tym przedsięwzięciem sprawowała Rada Rodziców i Samorząd szkolny.

Czytaj więcej: Świąteczny kiermasz Dwójki

W dniu 24.11.2017 r. odbyła się dyskoteka dla uczniów klas IV- VII. Samorząd szkolny zorganizował także "pamiątki" andrzejkowe- losy, wróżby oraz słodkości. Wszyscy dobrze się bawili, biorąc pod uwagę fakt, że była to zabawa ostatkowa. Dziewczęta z samorządu z takim zapałem porwały do tańca uczestników, że trudno było nauczycielom zakończyć tak dobrą zabawę. Ale nie smućmy się, przyjdzie czas na następne dyskoteki.

24.11.2017 r. odbyła się XV JUBILEUSZOWA EDYCJA KONKURSU PIOSENKI RELIGIJNEJ O NAGRODĘ ŚWIĘTEJ CECYLII, objęta honorowym patronatem Burmistrza Karczewa. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 i Parafia św. Wita w Karczewie.

Czytaj więcej: „Znów minął rok…”

W poniedziałek 20.11.2017 r. najmłodsi uczniowie klas I naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Gościem spotkania była pani dyrektor Katarzyna Radzik, która w swoim wystąpieniu aktywizowała pierwszoklasistów do czytania.

Czytaj więcej: Nowi czytelnicy