Aktualności

9 października 2018 roku w Pomiechówku odbyły się regionalne zawody międzypowiatowe w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. W rozgrywkach wzięli udział reprezentanci pięciu powiatów z naszego regionu: otwockiego, nowodworskiego, legionowskiego, piaseczyńskiego i wołomińskiego.

Czytaj więcej: Regionalne zawody międzypowiatowe w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców

Wybory do Samorządu Szkolnego zakończone, głosy policzone. Mamy już 10 nazwiska WSPANIAŁYCH, którzy w roku szkolnym 2018/2019 będą reprezentować wszystkich uczniów SP2 i uatrakcyjniać życie naszej szkoły swoimi, miejmy nadzieję, fantastycznymi pomysłami!

Czytaj więcej: Samorząd Szkolny – wybory 2018

Nasi uczniowie brali niedawno udział w Mistrzostwach Powiatu w indywidualnych biegach przełajowych w Kołbieli. Mamy medalistów, którzy będą reprezentować powiat na zawodach w Pomiechówku. Złoto zdobyła Natalia Rutkowska, brąz- Anna Świerczyńska i Szymon Trzaskowski. BRAWO NASI!!!

Czytaj więcej: Przełaje w Kołbieli

V Memoriał Piłkarski im. M. Olszewskiego i Małe Karczewskie Euro za nami! Niestety, po rozgrywkach grupowych w ćwierćfinale odpadliśmy z dalszych rozgrywek, przegrywając 0:1 z SP 12 Otwock. Walczyliśmy dzielnie, jednak ostatecznie zajęliśmy V miejsce, ale zabawa była rewelacyjna, zupa pomidorowa – znakomita, a co najważniejsze - uczczona pamięć Mariana Olszewskiego, trenera piłkarskiego wielu pokoleń LKS Mazur Karczew. Mamy nadzieję, że podczas kolejnego turnieju pokażemy nasz piłkarski talent!

Czytaj więcej: V Memoriał im. M. Olszewskiego

Od kilku dni jesteśmy na FACEBOOKU (sp2 karczew facebook) !!!!! ZAPRASZAMY  do śledzenia szkolnych aktualności! Liczymy na Wasze opinie, komentarze i oczywiście lajki Uśmiech

21 czerwca 2018 r. podczas XXXVII Sesji Rady Powiatu Otwockiego odbyła się uroczystość zakończenia roku sportowego 2017/2018 oraz wręczenia nagród dla szkół, które brały udział w Mistrzostwach Powiatu Otwockiego. Dla Szkoły Podstawowej nr 2 w Karczewie była to szczególna uroczystość. Pierwszy raz w historii istnienia szkoły, nasi uczniowie zdobyli I MIIEJSCE w klasyfikacji ogólnej szkół podstawowych w kategorii igrzyska dzieci.

Czytaj więcej: Zakończenie roku sportowego 2017/2018

21 czerwca w SP2 odbył się Dzień Sportu, który miał za zadanie promocję aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia. W imprezie wzięli udział uczniowie klas I-VII. Dla młodszych odbyły się pogadanki o zdrowym żywieniu i osiągnięciach polskich reprezentantów na przestrzeni lat. Klasy IV-VII rywalizowały na boisku w bezpośrednich zawodach piłki nożnej. Pogoda i humory również dopisywały.

Czytaj więcej:  Dzień Sportu

We wtorek 12 czerwca miało miejsce w naszej szkole wyjątkowe uroczystość – Dzień Języków Obcych. Do tego zdarzenia uczniowie przygotowywali się już od dłuższego czasu. Uczniowie klas 1-3 przebierali się w kolory i stroje typowe dla Anglii, Szkocji i Irlandii. Uczniowie klas 4-7 losowali kraj, do którego mieli za zadanie przygotować plakat, przekąskę oraz ubrać się w kolory lub stroje charakterystyczne dla danego regionu.

Czytaj więcej: Dzień Języków Obcych ze studentami z AIESEC

W czerwcu wzorem lat ubiegłych odbył się w naszej szkole Turniej Warcabowy dla klas I-III. Celem Turnieju  była integracja uczniów, a także kształtowanie postawy sportowej rywalizacji oraz kulturalnego  zachowania wobec przeciwnika, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, radzenia sobie w sytuacjach problemowych i dostosowania się do reguł gry, kształtowanie umiejętności przeżywania sukcesów i porażek.

Czytaj więcej: Turniej warcabowy

Karczewska „Dwójka” w ramach obchodów 470. rocznicy otrzymania praw miejskich przez nasze miasto realizowała szereg projektów. Był konkurs piosenki o Karczewie, konkurs plastyczny, pod znakiem obchodów rocznicowych odbywał się majowy pilnik rodzinny. Przygotowano również występy artystyczne.

Czytaj więcej: Historia na wesoło – spektakl o Karczewie w SP 2

Dnia 3 maja 2018 roku poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Trzaskowska Amelia, Olszewska Oliwia, Rolak Małgorzata, Rębkowska Witoria oraz Jakub i Kacper Rębkowscy wziął udział w uroczystych obchodach 277 rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.

Czytaj więcej: Uroczystość 3 maja