Aktualności

Od bieżącego roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Karczewie działalność rozpoczęło szkolne koło wolontariatu prowadzone przez p. Magdalenę Godlewską. Grupa uczniów o szlachetnych sercach chętnie poświęca swój czas po zakończeniu poniedziałkowych zajęć, aby skupić się na działalności charytatywnej.

Czytaj więcej: SZKOLNE   KOŁO   WOLONTARIATU  NA   POMOC  DZIECIOM

Wszystkie klasy naszej szkoły 15 września 2017 roku wyruszyły na ulice naszego miasta i zabrały się za sprzątanie. Na szczęście pogoda spisała się na medal i jak co roku, zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki, zbieraliśmy śmieci. Chęci do sprzątania nie brakowało, co przydało się przy tak wielkiej ilości znalezionych odpadów.

Czytaj więcej: „SPRZĄTANIE ŚWIATA” to wspólna lekcja poszanowania środowiska!!!

Już od kilku lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie ZTU. Co roku mieliśmy laureatów tegoż konkursu. Tym razem moi podopieczni wykonywali prace plastyczne do hasła: „Na skrzydłach przyjaźni”. Mieli za zadanie posłużyć się przykładem postaci literackiej. Gotowe dzieła można było dostarczać do 30.06.2017 r. Wyniki poznaliśmy we wrześniu, dlatego też laureaci zbierają laury dopiero w bieżącym roku szkolnym. Wśród nich znaleźli się ubiegłoroczni uczniowie klasy III e: Pola Musiałek z kl. IV e, Oliwia Trzaskowska, Weronika Kaczmarek i Krystian Zapałowski. Cieszę się, że po raz kolejny udało nam się osiągnąć sukces.

az

Logo kolor

Projekt pt. „Kreatywny uczeń – innowacyjna szkoła” realizowany jest w partnerstwie pomiędzy firmą Mały Inżynier i Gminami: Góra Kalwaria, Karczew, Piaseczno, Wiązowna, Zielonka, Ząbki w okresie VIII 2017 – VIII 2018. Wartość projektu: 1 998 811,20 zł, w tym wkład własny: 100 136,00 zł. Celem projektu jest rozwój kompetencji kluczowych i umiejętności na rynku pracy uczniów gmin partnerskich oraz zasadnicze podniesienie jakości procesu kształcenia w placówkach. Zostanie on osiągnięty poprzez:
a) rozwój kompetencji kluczowych i właściwych postaw na rynku pracy u 800 uczniów (400K) poprzez objęcie uczniów wysokiej jakości dodatkowymi zajęciami pozalekcyjnymi w okresie szkolnym i wakacyjnym;
b) doposażenie w sprzęt i pomoce dydaktyczne oraz sprzęt TIK pracowni szkolnych;
Dofinansowanie UE: 1 599 048,96 zł

Czytaj więcej: Kreatywny uczeń – innowacyjna szkoła

Jak co roku w maju, już po raz jedenasty w karczewskiej „Dwójce” odbył się Piknik Rodzinny, który jak zawsze integrował całą społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Karczewie i mieszkańców Karczewa. W piękny, słoneczny dzień, 27 maja, prezentowane były barwne występy przygotowane przez uczniów i nauczycieli oraz prezentowany dorobek szkoły i osiągnięcia dzieci.

Czytaj więcej: „60 lat minęło jak jeden dzień”

25 kwietnia 2017 roku uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w VIII edycji konkursu mitologicznego „ATENA”, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Glinkach. Każdą ze szkół biorących udział w tej „mitologicznej olimpiadzie” reprezentowała trzyosobowa drużyna składająca się z uczniów wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Reprezentantami karczewskiej „Dwójki” byli: Mateusz Mróz (kl. 6c), Amelia Koreywo (kl. 6e) oraz Olga Chaberek (kl. 6b). Właśnie oni uzyskali największą ilość punktów podczas szkolnego etapu, dzięki czemu 25 kwietnia mogli wykazać się swoją wiedzą w konkursie międzyszkolnym.

Czytaj więcej: Konkurs mitologiczny „ATENA 2017”

W marcu uczniowie naszej szkoły brali udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Jesteśmy cząstką przyrody”. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności dostrzegania piękna przyrody w jej nieskażonym stanie, uświadomienie łączności człowieka z naturą, faktu, że jesteśmy takim samym elementem środowiska jak zwierzęta i rośliny.

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie konkursu „Jesteśmy cząstką przyrody”

17 maja 2017 r. na ministadionie lekkoatletycznym  przy SP w Gliniance jak co roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Otwockiego Szkól Podstawowych  w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięły udział szkoły z całego powiatu otwockiego.

Czytaj więcej: MPO w czwórboju LA

27 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Otwocku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Otwockiego w szachach. W turnieju wzięły udział reprezentacje szkół podstawowych z całego powiatu otwockiego. Naszą szkołę - SP nr 2 w Karczewie - reprezentowała drużyna w składzie : W. Rębkowska 6b, I. Płońska 6b, D. Marczak 6a, B. Samsel 6a, A. Koreywo 6e, J. Gajownik 6a, A. Pałczyński 5b, G. Kołodziejczyk 5b, M. Zakrzewski 4c i O. Maj 4b. Co prawda nie udało się odnieść znaczącego sukcesu, ale naszym reprezentantom nie można odmówić woli walki.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Powiatu Otwockiego Szkół Podstawowych w szachach