Aktualności

Jak co roku w maju, już po raz jedenasty w karczewskiej „Dwójce” odbył się Piknik Rodzinny, który jak zawsze integrował całą społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Karczewie i mieszkańców Karczewa. W piękny, słoneczny dzień, 27 maja, prezentowane były barwne występy przygotowane przez uczniów i nauczycieli oraz prezentowany dorobek szkoły i osiągnięcia dzieci.

Czytaj więcej: „60 lat minęło jak jeden dzień”

25 kwietnia 2017 roku uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w VIII edycji konkursu mitologicznego „ATENA”, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Glinkach. Każdą ze szkół biorących udział w tej „mitologicznej olimpiadzie” reprezentowała trzyosobowa drużyna składająca się z uczniów wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Reprezentantami karczewskiej „Dwójki” byli: Mateusz Mróz (kl. 6c), Amelia Koreywo (kl. 6e) oraz Olga Chaberek (kl. 6b). Właśnie oni uzyskali największą ilość punktów podczas szkolnego etapu, dzięki czemu 25 kwietnia mogli wykazać się swoją wiedzą w konkursie międzyszkolnym.

Czytaj więcej: Konkurs mitologiczny „ATENA 2017”

W marcu uczniowie naszej szkoły brali udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Jesteśmy cząstką przyrody”. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności dostrzegania piękna przyrody w jej nieskażonym stanie, uświadomienie łączności człowieka z naturą, faktu, że jesteśmy takim samym elementem środowiska jak zwierzęta i rośliny.

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie konkursu „Jesteśmy cząstką przyrody”

17 maja 2017 r. na ministadionie lekkoatletycznym  przy SP w Gliniance jak co roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Otwockiego Szkól Podstawowych  w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięły udział szkoły z całego powiatu otwockiego.

Czytaj więcej: MPO w czwórboju LA

27 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Otwocku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Otwockiego w szachach. W turnieju wzięły udział reprezentacje szkół podstawowych z całego powiatu otwockiego. Naszą szkołę - SP nr 2 w Karczewie - reprezentowała drużyna w składzie : W. Rębkowska 6b, I. Płońska 6b, D. Marczak 6a, B. Samsel 6a, A. Koreywo 6e, J. Gajownik 6a, A. Pałczyński 5b, G. Kołodziejczyk 5b, M. Zakrzewski 4c i O. Maj 4b. Co prawda nie udało się odnieść znaczącego sukcesu, ale naszym reprezentantom nie można odmówić woli walki.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Powiatu Otwockiego Szkół Podstawowych w szachach

5 kwietnia w naszej szkole została przeprowadzona lekcja otwarta języka angielskiego w klasie VI b. Celem lekcji było powtórzenie wiadomości gramatycznych oraz słownikowych. Nacisk położono na utrwalenie materiału przy wykorzystaniu pracy w grupach. Uczniom bardzo podobała się gra językowa, wprowadzająca element zabawy. Uatrakcyjnieniem lekcji były materiały przygotowane przez nauczyciela, w tym te, wykorzystujące nowoczesną technologię informacyjną.

Czytaj więcej: Lekcja otwarta

Grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 znów zagościła w Klubie Seniora. 4 kwietnia 2017 r. w MGOK w Karczewie odbyło się przedwielkanocne spotkanie. Dzieci z klasy 3e i 4c uświetniły tę uroczystość swoimi występami. Okazały swą radość z nadejścia wiosny, a także przypomniały zebranym wielkanocne zwyczaje. Wyśpiewały również świąteczne życzenia:

Czytaj więcej: KWIETNIOWE SPOTKANIE

17 marca obchodzono na całym świecie Dzień Świętego Patryka, czyli święto Irlandii. Poznając kulturę krajów anglojęzycznych, chcieliśmy z naszymi anglistami zaakcentować ten dzień również w naszej szkole.

Czytaj więcej: Dzień Świętego Patryka