foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły

Aktualności

„Jak zabawa, to tylko w maju, gdy kwitną bzy,
jak piknik, to tylko w Dwójce...”

Już dwunasty raz Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie zorganizowała Rodzinny Piknik Szkolny. Jak co roku podczas tej imprezy plenerowej można było znaleźć coś dla ducha i dla ciała.

Czytaj więcej: Piknik szkolny

W kwietniu uczniowie klasy 1a i 2b uczestniczyli w Programie Edukacji Stomatologicznej przygotowanym przez Instytut Blend-a-med Oral-B. Na początku rodzice wyrazili zgodę, aby ich dzieci uczestniczyły w programie promującym zdrowie. Następnie uczniowie otrzymali karty ćwiczeń. Dla nauczycieli i rodziców firma przygotowała odpowiednie materiały dydaktyczne. Celem Programu było pomaganie dzieciom w procesie uczenia się o właściwej higienie jamy ustnej oraz wykształcenie odpowiednich nawyków dbania o zdrowie, które dzieci będą pielęgnować przez całe życie.

Czytaj więcej: EDUKACJA STOMATOLOGICZNA

19.04.2018 roku odbyły się ostatnie zajęcia pt.: ,,Laboratorium przyrodnicze”. Na warsztatach przeprowadzaliśmy bardzo ciekawe doświadczenia, m.in. tworzenie własnej geody lub wulkanu. Uczyliśmy się również wielu interesujących rzeczy. Zajęcia prowadziła Pani Urszula Majchrzak.

Czytaj więcej: Zajęcia unijne!

10.04.2018 r. w naszej szkole odbyła się akcja zatytułowana "Trzymaj formę". Organizatorkami wydarzenia były p.E.Żakowska, p.E.Olszanko i p.U.Majchrzak. Całość polegała na przygotowywaniu zdrowej żywności przez uczniów. Miało to promować zdrowe odżywianie wśród młodzieży.

Czytaj więcej: "Trzymaj formę"

Przed Świętami Wielkanocnymi uczniowie klasy VIId wraz z wychowawczynią Panią Urszulą Majchrzak postanowili wprowadzić świąteczną atmosferę do swojej sali. Zdecydowali razem, że posadzą owies. Podczas lekcji z wychowawcą klasa dekorowała słoiczki lub malowała jajka, w których został posadzony owies. Codziennie dyżurni podlewali roślinki, a wszystkie klasy, które miały lekcje w Sali 27, mogły oglądać wielkanocne prace.

Czytaj więcej: Wielkanoc w klasie VIId

28 marca 2018r. w hali MOSiR w Karczewie odbyły się Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w Dwa Ognie klas młodszych w kategorii dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięły udział szkoły z naszej gminy: SP1 Karczew, SP2 Karczew, SP Otwock Wielki, SP Sobiekursk i SP Glinki. Mistrzami gminy zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców została Szkoła Podstawowa z Sobiekurska.

Czytaj więcej: Gminne zawody - "Dwa ognie"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Anglojęzycznej „Językiem Shakespeare’a”, który odbył się 23 lutego w Szkole Św. Tomasza z Akwinu w Józefowie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w dwóch grupach wiekowych: Zuzanna Skoczek i Laura Olpińska – klasy IV oraz Barbara Rosłoniec, Małgorzata Rolak, Maja Olszanka i Maciej Świerczyński – klasy VII.

Czytaj więcej: Zwycięstwo w konkursie „Językiem Shakespeare’a”

W dniach 23 i 27 marca 2018 r. klasy 4a, 4c i 4d uczestniczyły w warsztatach wielkanocnych. Uczniowie pod czujnym okiem instruktorów z firmy „Szkolna wyprawa” wykonywali pisanki oraz palmy, które mogli zabrać do domów. Dwugodzinne warsztaty dostarczyły wszystkim wiele radości i zapewniły świetną zabawę, integrowały dzieci oraz wzbogacały ich wiedzę o polskich tradycjach wielkanocnych, gdyż instruktorzy opowiadali o zapomnianych współcześnie zwyczajach takich jak wylewanie żuru, wielkie grzechotanie czy wieszanie śledzia.

Czytaj więcej: WARSZTATY    WIELKANOCNE  W   KLASACH   CZWARTYCH

A4 Infociacho

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.