SP2KARCZEW_piknik_25.05.2019

ZEBRANIE

Informujemy, że zebranie z rodzicami odbędzie się w dniu 15 maja 2019 r.

• klasy I - III – godz. 1730
  • klasy IV – VII – godz. 1830

Serdecznie zapraszamy!

Szanowni Rodzice,
W związku z przystąpieniem Szkoły Podstawowej nr 2 w Karczewie do ogólnopolskiego strajku nauczycieli od jutra tj. 8 kwietnia 2019 r. do odwołania, informuję Państwa, iż dyrektor będzie miał ograniczone możliwości zorganizowania opieki dla uczniów. W związku z powyższym zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o zorganizowanie opieki swoim dzieciom we własnym zakresie.
Przypominam, że w trudnych sytuacjach mogą Państwo szukać pomocy w miejscach wyznaczonych przez Pana Burmistrza (szczegóły na stronie Urzędu Miasta w Karczewie), bądź w miarę możliwości w naszej placówce.
Bardzo dziękuję za zrozumienie w tej trudnej dla wszystkich sytuacji.

Z poważaniem,
Katarzyna Radzik

W dniu 14 marca br. roku odbyła się VI edycja Powiatowego Konkursu Poezji i Prozy Anglojęzycznej „Językiem Shakespeare’a”. Wzięli w niej udział uczniowie szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych z całego powiatu otwockiego. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: klasy 4-5, klasy 6-7 i klasy 8 z klasami 3 gimnazjum. Poziom konkursu był bardzo wysoki a rywalizacja zacięta. Naszą szkołę reprezentowało siedmiu uczniów, a byli między innymi: Maria Trzaskowska kl IVf, Wiktor Gmur kl VIIb, Zuzanna Skoczek kl Va, Daria Siciak kl Va, Laura Olpińska kl Va, Anna Krzyżanowska kl VIIc i Sekou Toure kl VIIb.

Czytaj więcej: Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy Anglojęzycznej "Językiem Shakespeare'a"

Szanowni Rodzice przyszłorocznych pierwszoklasistów!

W terminie 18 lutego - 8 marca 2019 r. odbędzie się rekrutacja do klas pierwszych
Szkoły Podstawowej nr 2 w Karczewie.

1. Rodzice dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły* składają do sekretariatu Zgłoszenie dziecka zamieszkałego w obwodzie do Szkoły Podstawowej nr 2 w Karczewie.
    2. Rodzice dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły* składają:
        1) Wniosek o przyjęcie dziecka zamieszkałego poza obwodem do Szkoły Podstawowej nr 2,
        2) Oświadczenia stanowiące załączniki nr 1, 2 i 3 do Uchwały Rady Miejskiej nr LI/461/2018
            z dnia 13 lutego 2018 r., potwierdzające spełnianie kryteriów,
        3) po zakwalifikowaniu się dziecka – Oświadczenie woli stanowiące załącznik nr 3 do
            Zasad rekrutacji. Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostanie
            wywieszona na tablicy ogłoszeń w szkole do dn. 18 marca.

Lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych zostanie wywieszona na tablicy ogłoszeń w szkole
25 marca.
Formularze można pobrać z sekretariatu szkoły oraz ze strony internetowej.
Prosimy o zapoznanie się z Zasadami rekrutacji do klasy pierwszej, dostępnymi na tablicy ogłoszeń w szkole oraz na stronie internetowej.

*obwody szkolne określa Uchwała LIII/476/2018 Rady Miejskiej w Karczewie z dnia 21 marca 2018 r.

W sobotę 19.01.2019r. w PMDK w Otwocku odbył się XVI Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym wystąpiło dwoje uczniów SP2 Karczew: Mateusz Pabian z klasy 1c i Aleksandra Kurnicka z klasy 6c.

Czytaj więcej: „Na podium”

4 grudnia w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie odbyło się wręczanie nagród laureatom XVI edycji Konkursu ekologicznego „Bądź świadomy – walcz ze Smogiem” organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Czytaj więcej: Wielki sukces naszego ucznia

Mimo nie najlepszej pogody u nas w Dwójce jak zawsze ciepło, miło, nawet słodko! A to za sprawą pierwszej w tym roku szkolnym KAWIARENKI, w której pojawiły się pyszne ciasta, babeczki i słodkie duszki z niespodzianką, czyli ciastka z lizakiem. Łakocie te przygotowują nasi uczniowie albo samodzielnie, albo przy pomocy Rodziców i Babć, którym w tym miejscu serdecznie dziękujemy.

Czytaj więcej: Ciastko na niepogodę

Pod koniec października naszą szkołę odwiedzili goście - burmistrz Karczewa p. Dariusz Łokietek, jego zastępca – p. Bartłomiej Tkaczyk oraz tajemnicza pani z równie tajemniczymi pudełkami rozpalającymi w uczniach wielką ciekawość. Okazało się, że w pudłach były ukryte 2 pieski-roboty, które za pomocą specjalnej aplikacji multimedialnej umożliwią dzieciom naukę poprzez fascynującą zabawę.

Czytaj więcej: Niecodzienna wizyta w SP 2

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.