„Jak zabawa, to tylko w maju, gdy kwitną bzy,
jak piknik, to tylko w Dwójce...”

Już dwunasty raz Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie zorganizowała Rodzinny Piknik Szkolny. Jak co roku podczas tej imprezy plenerowej można było znaleźć coś dla ducha i dla ciała.

Czytaj więcej: Piknik szkolny

W kwietniu uczniowie klasy 1a i 2b uczestniczyli w Programie Edukacji Stomatologicznej przygotowanym przez Instytut Blend-a-med Oral-B. Na początku rodzice wyrazili zgodę, aby ich dzieci uczestniczyły w programie promującym zdrowie. Następnie uczniowie otrzymali karty ćwiczeń. Dla nauczycieli i rodziców firma przygotowała odpowiednie materiały dydaktyczne. Celem Programu było pomaganie dzieciom w procesie uczenia się o właściwej higienie jamy ustnej oraz wykształcenie odpowiednich nawyków dbania o zdrowie, które dzieci będą pielęgnować przez całe życie.

Czytaj więcej: EDUKACJA STOMATOLOGICZNA

19.04.2018 roku odbyły się ostatnie zajęcia pt.: ,,Laboratorium przyrodnicze”. Na warsztatach przeprowadzaliśmy bardzo ciekawe doświadczenia, m.in. tworzenie własnej geody lub wulkanu. Uczyliśmy się również wielu interesujących rzeczy. Zajęcia prowadziła Pani Urszula Majchrzak.

Czytaj więcej: Zajęcia unijne!

10.04.2018 r. w naszej szkole odbyła się akcja zatytułowana "Trzymaj formę". Organizatorkami wydarzenia były p.E.Żakowska, p.E.Olszanko i p.U.Majchrzak. Całość polegała na przygotowywaniu zdrowej żywności przez uczniów. Miało to promować zdrowe odżywianie wśród młodzieży.

Czytaj więcej: "Trzymaj formę"

Przed Świętami Wielkanocnymi uczniowie klasy VIId wraz z wychowawczynią Panią Urszulą Majchrzak postanowili wprowadzić świąteczną atmosferę do swojej sali. Zdecydowali razem, że posadzą owies. Podczas lekcji z wychowawcą klasa dekorowała słoiczki lub malowała jajka, w których został posadzony owies. Codziennie dyżurni podlewali roślinki, a wszystkie klasy, które miały lekcje w Sali 27, mogły oglądać wielkanocne prace.

Czytaj więcej: Wielkanoc w klasie VIId

28 marca 2018r. w hali MOSiR w Karczewie odbyły się Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w Dwa Ognie klas młodszych w kategorii dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięły udział szkoły z naszej gminy: SP1 Karczew, SP2 Karczew, SP Otwock Wielki, SP Sobiekursk i SP Glinki. Mistrzami gminy zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców została Szkoła Podstawowa z Sobiekurska.

Czytaj więcej: Gminne zawody - "Dwa ognie"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Anglojęzycznej „Językiem Shakespeare’a”, który odbył się 23 lutego w Szkole Św. Tomasza z Akwinu w Józefowie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w dwóch grupach wiekowych: Zuzanna Skoczek i Laura Olpińska – klasy IV oraz Barbara Rosłoniec, Małgorzata Rolak, Maja Olszanka i Maciej Świerczyński – klasy VII.

Czytaj więcej: Zwycięstwo w konkursie „Językiem Shakespeare’a”

W dniach 23 i 27 marca 2018 r. klasy 4a, 4c i 4d uczestniczyły w warsztatach wielkanocnych. Uczniowie pod czujnym okiem instruktorów z firmy „Szkolna wyprawa” wykonywali pisanki oraz palmy, które mogli zabrać do domów. Dwugodzinne warsztaty dostarczyły wszystkim wiele radości i zapewniły świetną zabawę, integrowały dzieci oraz wzbogacały ich wiedzę o polskich tradycjach wielkanocnych, gdyż instruktorzy opowiadali o zapomnianych współcześnie zwyczajach takich jak wylewanie żuru, wielkie grzechotanie czy wieszanie śledzia.

Czytaj więcej: WARSZTATY    WIELKANOCNE  W   KLASACH   CZWARTYCH