foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły

Aktualności

9 października 2018 roku w Pomiechówku odbyły się regionalne zawody międzypowiatowe w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. W rozgrywkach wzięli udział reprezentanci pięciu powiatów z naszego regionu: otwockiego, nowodworskiego, legionowskiego, piaseczyńskiego i wołomińskiego.

Czytaj więcej: Regionalne zawody międzypowiatowe w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców

Wybory do Samorządu Szkolnego zakończone, głosy policzone. Mamy już 10 nazwiska WSPANIAŁYCH, którzy w roku szkolnym 2018/2019 będą reprezentować wszystkich uczniów SP2 i uatrakcyjniać życie naszej szkoły swoimi, miejmy nadzieję, fantastycznymi pomysłami!

Czytaj więcej: Samorząd Szkolny – wybory 2018

Nasi uczniowie brali niedawno udział w Mistrzostwach Powiatu w indywidualnych biegach przełajowych w Kołbieli. Mamy medalistów, którzy będą reprezentować powiat na zawodach w Pomiechówku. Złoto zdobyła Natalia Rutkowska, brąz- Anna Świerczyńska i Szymon Trzaskowski. BRAWO NASI!!!

Czytaj więcej: Przełaje w Kołbieli

V Memoriał Piłkarski im. M. Olszewskiego i Małe Karczewskie Euro za nami! Niestety, po rozgrywkach grupowych w ćwierćfinale odpadliśmy z dalszych rozgrywek, przegrywając 0:1 z SP 12 Otwock. Walczyliśmy dzielnie, jednak ostatecznie zajęliśmy V miejsce, ale zabawa była rewelacyjna, zupa pomidorowa – znakomita, a co najważniejsze - uczczona pamięć Mariana Olszewskiego, trenera piłkarskiego wielu pokoleń LKS Mazur Karczew. Mamy nadzieję, że podczas kolejnego turnieju pokażemy nasz piłkarski talent!

Czytaj więcej: V Memoriał im. M. Olszewskiego

Od kilku dni jesteśmy na FACEBOOKU (sp2 karczew facebook) !!!!! ZAPRASZAMY  do śledzenia szkolnych aktualności! Liczymy na Wasze opinie, komentarze i oczywiście lajki Uśmiech

21 czerwca 2018 r. podczas XXXVII Sesji Rady Powiatu Otwockiego odbyła się uroczystość zakończenia roku sportowego 2017/2018 oraz wręczenia nagród dla szkół, które brały udział w Mistrzostwach Powiatu Otwockiego. Dla Szkoły Podstawowej nr 2 w Karczewie była to szczególna uroczystość. Pierwszy raz w historii istnienia szkoły, nasi uczniowie zdobyli I MIIEJSCE w klasyfikacji ogólnej szkół podstawowych w kategorii igrzyska dzieci.

Czytaj więcej: Zakończenie roku sportowego 2017/2018

21 czerwca w SP2 odbył się Dzień Sportu, który miał za zadanie promocję aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia. W imprezie wzięli udział uczniowie klas I-VII. Dla młodszych odbyły się pogadanki o zdrowym żywieniu i osiągnięciach polskich reprezentantów na przestrzeni lat. Klasy IV-VII rywalizowały na boisku w bezpośrednich zawodach piłki nożnej. Pogoda i humory również dopisywały.

Czytaj więcej:  Dzień Sportu

We wtorek 12 czerwca miało miejsce w naszej szkole wyjątkowe uroczystość – Dzień Języków Obcych. Do tego zdarzenia uczniowie przygotowywali się już od dłuższego czasu. Uczniowie klas 1-3 przebierali się w kolory i stroje typowe dla Anglii, Szkocji i Irlandii. Uczniowie klas 4-7 losowali kraj, do którego mieli za zadanie przygotować plakat, przekąskę oraz ubrać się w kolory lub stroje charakterystyczne dla danego regionu.

Czytaj więcej: Dzień Języków Obcych ze studentami z AIESEC

W czerwcu wzorem lat ubiegłych odbył się w naszej szkole Turniej Warcabowy dla klas I-III. Celem Turnieju  była integracja uczniów, a także kształtowanie postawy sportowej rywalizacji oraz kulturalnego  zachowania wobec przeciwnika, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, radzenia sobie w sytuacjach problemowych i dostosowania się do reguł gry, kształtowanie umiejętności przeżywania sukcesów i porażek.

Czytaj więcej: Turniej warcabowy 

Karczewska „Dwójka” w ramach obchodów 470. rocznicy otrzymania praw miejskich przez nasze miasto realizowała szereg projektów. Był konkurs piosenki o Karczewie, konkurs plastyczny, pod znakiem obchodów rocznicowych odbywał się majowy pilnik rodzinny. Przygotowano również występy artystyczne.

Czytaj więcej: Historia na wesoło – spektakl o Karczewie w SP 2

Dnia 3 maja 2018 roku poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Trzaskowska Amelia, Olszewska Oliwia, Rolak Małgorzata, Rębkowska Witoria oraz Jakub i Kacper Rębkowscy wziął udział w uroczystych obchodach 277 rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.

Czytaj więcej: Uroczystość 3 maja

A4 Infociacho

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.